Sivil Memurlar SİME-Sen çatısı altında

Bu haber 20 Mart 2015 - 20:34 'de eklendi ve 662 kez görüntülendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Milli Savunma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı sivil memurların çatısının birleştiği Sivil Memurlar Sendikası tarafından, Muğla Emniyet Müdürlüğü Ali Gaffar Okkan Konferans Salonu’nda memurlara bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Can Kaymak

Türk Silahlı Kuvvetleri, Milli Savunma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı sivil memurların çatısının birleştiği Sivil Memurlar Sendikası tarafından, Muğla Emniyet Müdürlüğü Ali Gaffar Okkan Konferans Salonu’nda memurlara bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıya, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı memurların bir araya gelerek oluşturduğu Sivil Memurlar Sendikası ( SİME-SEN) Genel Başkan Yardımcısı Serdar Dursun, Emniyet Şube Başkanı Ersin Aksoy, Emniyet Şube Başkan Yardımcısı Yunus Duman ile sivil memurlar katıldı. Toplantıda SİME-Sen, sendika üyelerini yaşadıkları sorunlar konusunda bilgilendirdi.

Emniyet-Sen’in Anayasa Mahkemesi’ne kapatılması için gönderildiği süreçte emniyet teşkilatında sadece polis olmadığını belirten Emniyet Şube Başkanı Ersin Aksoy, “Anayasa Mahkemesi’ne ek iddianameler verdirilerek sendikalı olmamız sağlanmış ve yasal süreci sendikamız tarafından takip edilmiştir. Dolayısıyla şu anda sendikalı olabilmemizin yolunu SİME-Sen’dir. Bu hakkı alabilmek için mücadele vermiş genel merkezimize teşekkür ederiz. Açılan bu yolda kurum için mücadele vermemiş kişilerin idare tarafından kurumun sendikası olarak kurulmaları ve birlikteliklerimizi parçalamalarına izin vermemeliyiz. Şubat 2014 ayından itibaren Türkiye genelinde Emniyet Teşkilatı’nda bulunan dostlarımıza ulaşılmaya başlanmıştır. Bu süreç içerisinde artık yalnız olmadığımızı, birbirlerinden kopuk, alınan cezalara ve yapılan haksızlıklara sesi çıkmayacak hale getirilen dostlarımızı bir araya getirmeyi hedef edindik” diye konuştu.
Sendikalaşmanın çalışanlar için kanuni, mali ve sosyal haklarının alınması ve korunması için gerekli olduğunu ifade eden Emniyet Şube Başkan Yardımcısı Yunus Duman, “Yasal konularda gerekenler yapılırken dostlarımızın birlik, beraberlik ve sosyal yaşantılarına ilişkin çalışmalarımızda devam etmektedir. Aynı kurumda çalışmamıza rağmen birbirinden kopartılmış, bir ilin diğer ilden haberi olmayan çalışanları durumundayken bugün bir birliktelik içindeyiz. Birimizin çocuğu olduğunda birlikte seviniyor, vefatı halinde birlikte üzülüyoruz. Bence en güzel sendikal kazanım budur. Sendikamıza üye olsun veya olmasın dostlarımızın sorunlarının çözümünde yardımcı olmanızı istiyorum. Unutmayalım ki bizler reklam ya da tabela sendikacılığı yapmamakta, bağımsız ve ilkeli olarak dürüst sendikacılık için mücadelemizi vermekteyiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.