Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ile Sohbet

Bu haber 16 Ağustos 2015 - 20:29 'de eklendi ve 980 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, bugün siz değerli okurlarıma Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’dan bahsedeceğim. Sayın Harmandar’ın siyasi görüşleri beni ilgilendirmez ama kişilik açısından dört dörtlük bir yapıya sahip olan saygın bir simadır. Bunu niçin söylüyorum, geçtiğimiz gün içinde Sayın Rektör Harmandar’la makamında hoşça sohbet etme imkânında bulundum. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’ın başını kaşıyacak vakti olmadığını gördüm. Ziyaretçilerin biri gelip biri gidiyordu. Nezaket kuralları içinde her gelen ziyaretçilerini güler yüzlülükle karşılayıp imkânların en güzelini yerine getiriyordu.

Sevgili okurlarım, Sayın Harmandar üniversitenin daha verimli olabilmesi için hocalara da talimatlar verip bilgiler sunuyordu. Tabi konuşmalar sırasında her kesime karşı da kibarlığını ve güler yüzlülüğünü elden bırakmıyordu. Yani anlayacağınız Sayın Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar’ın yoğun bir çalışma içinde olduğunu gördüm.

Sevgili okurlarım, hoca ile yapılan sohbet sırasında her ikimiz memnun ayrıldık. Daha sonra üniversitenin değişik bölümlerine gittim, üniversite ve rektör hakkında bilgiler aldım. Birçok hoca, yetkili birim amirleri üniversitenin verimli olduğunu, yine ayrıca Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar’ın çalışmalarının gayet güzel olduğunu başlarında böyle bir rektör bulunduğu için Muğla adına bir güzellik olduğunu vurguladılar.

Sevgili okurlarım, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ndeki değişik bölümlerde disiplinli bir çalışmanın olduğu da gözden kaçmadı. Kurum içindeki yetkili bir isim adının yazılmaması kaydı ile şöyle konuştu: Sayın Harmandar Muğla adına bir kazançtır. Kendisinin de Muğlalı olması ayrı bir güzelliktir. Muğla Üniversitesi adına her türlü çalışmaları başarı ile sürdürmekte diye konuştu. Bir öğrenci ise şöyle konuştu: Diğer üniversitelerde bir Rektör’ün yanına girebilmek meseledir. Ama bizim Rektör’ün farklı bir ayrıcalığı var makamında öğrencileri de kabul edip dert ve dileklerini dinleyebiliyor. Bu da ayrı bir güzellik değil mi diye konuştu. Ha aklıma gelmişken şunu da söylemeden geçemeyeceğim Rektör Bey’in sekreterleri ise güzel konuşmaları ile gelen ziyaretçileri güzel bir şekilde ağırlayıp Sayın Harmandar’ı onurlandırıyorlar. Üniversite çalışmaları güzel olunca rektörü de güzel olur, hocaları da güzel olur sekreterleri de güzel olur değil mi sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.