Şişli dünya çiftçiler günü

Bu haber 14 Mayıs 2014 - 10:46 'de eklendi ve 517 kez görüntülendi.

dunyaciftcilergününMenteşe Ziraat Odası başkanı Mehmet Baştuğ, Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

Metin Karakoç

Menteşe Ziraat Odası başkanı Mehmet Baştuğ, Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı. Baştuğ mesajında Muğla’nın Güney Ege’nin en önemli merkezlerinden biri olduğuna dikkati çekerek, “Kıyılarda ekonominin turizme dayalı olmasının yanında iç kesimlerde gerçekleştirilen tarla sebzeciliği, seralarda turfanda sebze üretimi, arıcılık ve bal üretimi, narenciye, nar, zeytin, su ürünleri, hayvancılıktan elde edilen ürünler ki özellikle süt üretimi ile Ege Bölgesi’nin zengin ve çok çeşitli gıda ambarı özelliğindedir. Muğla’yı yaşanılası bir cennet kılan değerli turizm ve organik tarım yaşantısının büyüleyici bitki örtüsü, huzur veren doğasıyla iç içe olmasıdır. Verimli toprakları, yeterli su kaynaklarıyla ılıman iklime sahip ilimiz ortalama güneşlenme süresinin 8,5 saat olmasıyla besin değeri yüksek, kaliteli bitki yetiştiriciliği ihtiyacını karşılar” ifadelerini kullandı.

Baştuğ’un mesajı şöyle devam etti:

“Kısacası turizm ve tarımın iç içe geliştiği ender illerden birisidir Muğla. Özellikle son yıllarda bu sebepten dolayı kültür turizmi de günden güne ağırlık kazanıyor. Menteşe Ziraat Odası olarak Menteşe ilçemiz mahallelerinde bu avantajların farkında olarak çalışmalarımızı itinayla, istikrarlı şekilde sürdürmekteyiz. Muğlalı çiftçimize, ziraatçimize destek olmayı, onları bilinçlendirerek, yanlarında olarak verim ve kaliteyi arttırmayı, sorunlara çözüm olacak fikirler üretmeyi hedef edindik.   Köylerimizi Tarım İl Müdürlüğü ile ortak yürüttüğümüz proje çerçevesinde gezerek yeniliklerden, yapılması gerekenlerden haberdar etmekteyiz. Gezilerimizde yöre halkıyla daha samimi ilişkiler kurarak birlik olmanın önemini vurgulamaktayız. Yörede yapılan tarım faaliyetlerini yerinde görerek ilerisi için daha aydınlık ışık tutmayı amaçladık. Üreticilerimizin sorunlarını dinledikten sonra teknik ve temel bilgilerle bu sorunları gidermekte gezilerimizin yararı büyük olacaktır. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler gününü kutlar, tüm çiftçilerimize bol kazançlar dilerim.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.