Simit’e yüzde 25 zam

Bu haber 02 Haziran 2018 - 1:01 'de eklendi ve 793 kez görüntülendi.

Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde simit fiyatlarına yapılan yüzde 25 zam ile 1 liradan satılan simidin fiyatı 1 lira 25 kuruş oldu. Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası Başkanı Güven Akarken, yaklaşık 3,5 yıldan bu yana simit fiyatlarına zam yapmadıklarını ancak artan maliyetler nedeni ile fiyat artışına gitmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Kadir Tamer

Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde simit fiyatlarına yapılan yüzde 25 zam ile 1 liradan satılan simidin fiyatı 1 lira 25 kuruş oldu.

Menteşe İlçesi’nde 1 liradan satılan 90 gram simide yaklaşık 3.5 yıldan bu yana zam yapılmadığını dikkati çekerek, “Bu süre zarfında una yüzde 50, mayaya yüzde 25 zam gelirken 8 liradan satılan susamın kilosu 12 liraya çıktı. İşçilik maliyetlerinin yüzde 40 artması ile birlikte işletmeler zorlanmaya başladı. Uzun bir süreden bu yana artan bu maliyetler nedeni ile simit fiyatların değişmesi için işletmelerin talebi vardı. Ancak biz bunu yaklaşık 3.5 yıl boyunca frenledik. Artan maliyetler artık durumu dayanılmaz bir hale getirince fiyat artışı zorunlu oldu. Her ne kadar bu artış kulağa hoş gelmese de işletmelerimiz için bunu yapmak zorundaydık” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.