SGK haftasında iş yeri bayram müjdesi

Bu haber 13 Mayıs 2014 - 0:19 'de eklendi ve 1.726 kez görüntülendi.

sgkesnafMuğla Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü olarak atanan ve geçtiğimiz günlerde görevine başlayan Necmettin Öz, SGK’nın zihinlerde kalan sadece ceza yazar algısını bitireceklerini söyledi.

Metin Karakoç

Muğla Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü olarak atanan ve geçtiğimiz günlerde görevine başlayan Necmettin Öz, kurum binasında basın mensupları ile bir araya geldi. Basın mensuplarına kendini tanıtan Öz, SGK’nın zihinlerde kalan sadece ceza yazar algısını bitireceklerini belirtti.

Rutin olarak denetimlerin yapıldığını belirten Öz, “SGK haftası kapsamında ilk olarak iş yeri sahiplerini bilgilendirme yapalım istedik. Sorumluluk, hak ve hükümlülüklerini bilsinler ondan sonra rutin denetimler zaten yapılıyor. Bu hafta yapılacak rehberlik ve bilgilendirmede gene insanlarda tereddüt olacaktır, ‘eyvah başımıza bir şey gelir mi?’ diye bu yüzden bu yapılacak uygulama açık ve net olarak bilgilendirme amaçlı olacaktır. Tutulan tutanakta sadece Bu iş yerine gelindi mi? gelinmedi mi? tutanağı olacak. Her hangi bir işçi kaydı yapılmayacak, işveren kaydı da yapılmayacaktır” dedi.

Yeni dönemde hızlı ve kaliteli bir hizmet sunacaklarını söyleyen Öz, sözlerine şöyle devam etti:

“Muğla’nın turizm bölgesi olmasından dolayı, sigortalı ve işveren istatistikleri dönemsel olarak değişkenlik göstermektedir. Yaz aylarında sigortalı sayımız 210 bin civarındayken, iş yeri sayımız 33 binlere ulaşmakta. Ayrıca ilçelerimizin büyüklükleri fazla olmasından dolayı, burada yaşayan ve turizm amacıyla buraya gelen vatandaşlarımızın sosyal güvenlikle ilgili konularda ikametlerine uzak olan il merkezlerine gelmemeleri için, Ortaca, Milas, Marmaris, Bodrum, Fethiye ilçelerimizde SGK merkezlerimiz açıldı. Yeni dönemde amacımız, ilçelerimizde dahil olmak üzere hızlı, kaliteli vatandaş odaklı hizmet sunmaktır” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.