Seydikemer’de kadınlar balıkçılığı öğreniyor

Bu haber 27 Eylül 2014 - 0:17 'de eklendi ve 515 kez görüntülendi.

seydikemerİşkur ve Seydikemer İlçe Tarım Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği ‘Alabalık Yetiştiriciliği Kursu’na katılan Seydikemerli kadınlar, sertifikalarını 1 Ekim’de alıyor.

Haber Merkezi

İşkur ve Seydikemer İlçe Tarım Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği ‘Alabalık Yetiştiriciliği Kursu’na katılan Seydikemerli kadınlar, sertifikalarını 1 Ekim’de alıyor.
Kırsal Alan’da Kadının Güçlendirilmesi Eylem Planı kapsamında İŞKUR ile İlçe tarım Müdürlüğü’nün birlikte tertip ettiği Alabalık Yetiştiriciliği Kursuna 20 kişi katılırken eğitimleri sona eren kursiyerler sertifikalarını 1 Ekim’de alacak. 184 saat süren eğitim kapsamında kadın kursiyerlere uygulamalı eğitim de verilirken; balık sağımından paketlemeye kadar olan tüm evreler kursiyerlere eğitmenler tarafından gösterildi. Kadınların bölgede istihdamını ve işverenlerin yetişmiş eleman ihtiyacını karşılayan projenin önümüzdeki aylarda da yeni kurs programlarıyla devam edeceğini kaydeden Seydikemer İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri, Sürü Yönetimi ile Organik Tarım kurslarını da açacaklarını müjdelediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.