Seydikemer’de ilk muhtarlar toplantısı yapıldı

Bu haber 17 Eylül 2013 - 17:25 'de eklendi ve 765 kez görüntülendi.

seydikemermuhtarlar1321321654165131651313Yasalaşan Büyükşehir tasarısıyla kurulan Muğla’nın Seydikemer ilçesi ilk muhtarlar toplantısını gerçekleştirdi.
Haber Merkezi
Yasalaşan Büyükşehir tasarısıyla kurulan ilçelerden Muğla’nın Seydikemer ilçesi ilk muhtarlar toplantısını gerçekleştirerek gelecek vadeden ilçeler arasında yer almak için ilk adımlarını attı.
İlk toplantısını Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa başkanlığında yapan Seydikemer muhtarları büyük heyecan yaşadılar. Daha etkin ve verimli hizmet alabilmek ve sorunlarını aktarabilmek için bir araya gelen muhtarlar, milletvekili Ali Boğa ile birlikte sorunlarının bire bir muhatapları olan ve çözüm üretecek olan il yöneticilerini karşılarında buldular.
İl Özel İdare Genel Sekreteri, İl Milli Eğitim Müdürü başta olmak üzere, Orman, Müze, Milli Eğitim Müdürleri’ni, Belediye Meclis Üyeleri, belde belediye başkanları ve yeni kurulan Seydikemer Ak Parti İlçe yönetimi ile bir araya gelen muhtarlar tek tek söz olarak çözüm bekleyen sorunlarını ilettiler.
Toplantıda konuşma yapan Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Seydikemer’in 55 yerleşim yeri ile Muğla’nın 13. ilçesi olarak kurulmasına rağmen her anlamda büyüklük değerleriyle 6. sırada yer alarak kısa sürede adını tüm Türkiye’ye duyuracağını söyledi.
İlçe olmasıyla birlikte daha ilk 6 ayında Seydikemer’e önemli hizmetler getirildiğini söyleyen Boğa, çok önemli iki köprü projesinin bölgede ulaşımı rahatlatacağını ifade etti.
Eşen Çayı ve Akçay üzerine kurulan köprüleri anlatan Ali Boğa, “İlk köprü Eşen Çayı’nın iki yakasını bir araya getirdi, Akçay köprüsü ise turizm bölgemiz Saklıkent’e ulaşımda dur geç devrini bitirecek” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığının bölgede büyük bir okullaşma atağı başlattığını anlatan Boğa, ihale edilen kapalı spor salonu ve diğer projelerle Seydikemer’e şimdiden büyük hizmetler getirildiğini ifade etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.