Seydikemer’de alabalık yetiştiricilerine ziyaret

Bu haber 09 Temmuz 2018 - 2:13 'de eklendi ve 365 kez görüntülendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Şakir Fırat Erkal ve beraberindeki heyet Seydikemer’de bulunan alabalık üreticilerini ziyaret etti.

Nazife Taşdelen

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Şakir Fırat Erkal ve beraberindeki heyet Seydikemer’de bulunan alabalık üreticilerini ziyaret etti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Şakir Fırat Erkal’ın ziyaretine Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Tanju Özdemirden, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Süleyman Kurnaz ve Seydikemer İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Engin Maraşlı eşlik etti. Eşen Çayı üzerinde kurulan alabalık çiftliklerine gerçekleşen ziyarette İl Müdürü Erkal, işletme sahipleri ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Yetiştirilen balık miktarı, su kullanımı, havuzların hijyeni, yavru üretimi, pazarlama ve yetiştiricilikte karşılaşılan sorunlarla ilgili görüşmelerde bulunan İl Müdürü Erkal, “Bakanlığımızın mevzuatı çerçevesinde İl Müdürlüğü olarak su ürünleri üreticilerimize gerekli tüm desteği vermeye hazırız. Sorunlarınıza çözüm üretme konusunda da elimizden geleni yapacağız” dedi.

Seydikemer, alabalık yetiştiriciliği açısından 53 işletme ile hem ilçe istihdamı hem de yıllık 8.911 ton üretimle Türkiye çapında önemli paya sahip bir ilçe.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.