Seydikemer’de 2. Bağbozumu Şenliği yapıldı « Hamle Gazetesi

Seydikemer’de 2. Bağbozumu Şenliği yapıldı

Bu haber 10 Ekim 2017 - 0:21 'de eklendi ve 403 kez görüntülendi.

Muğla İli Seydikemer İlçesi Arsa Mahallesinde Geleneksel 2. Bağbozumu Şenliği yapıldı. Şenlikte  Köyün geleneksel  Bereket Yemeği  de verildi.

Haber Merkezi

Muğla İli Seydikemer İlçesi Arsa Mahallesinde Geleneksel 2. Bağbozumu Şenliği yapıldı. Şenlikte  Köyün geleneksel  Bereket Yemeği  de verildi. Seydikemer İlçe Kaymakamı Haktan Gökçekuyu başta olmak üzere Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Enver Aydın, İlçe Müdürü Engin Maraşlı ile Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz,  Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş ile Fethiye-Seydikemer Süt Birliği Başkanı Turgut Tokmak ve vatandaşlar katıldı.

Arsa Mahalle Muhtarı ve Belediye Başkanının konuşmalarının ardından konuşma yapan İl Müdür Vekili Enver Aydın Seydikemer’in üzüm ve meyvecilikteki kaliteli üretimine değinerek üretim miktarlarına vurgu yaptı. Şenliğin hem ilçe hem mahalle açısından ürünlerin kalite ve lezzetine dikkat çekmek açısından önemli olduğunu söyledi. Çiftçinin bayramı olan böyle etkinlik ve teşvik müsabakalarının tanıtımda önemine değindi.

Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu konuşmasında bereketli topraklara sahip bölgenin doğa güzelliğine de sahip olduğunu söyledi. Bu bereketli toprakların sunduğu nimetler ve bu güzellikler için şükür etmek gerektiğini söyleyerek şenliğin hayırlı olmasını, bereket yemeğinin bölgeye bereket getirmesini, kazançlarının bol ve hayırlı olmasını diledi. Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

En iyi elma  ve en iyi üzüm yarışmasının yapıldığı şenlikte üzümde Emre Çot’a ait üzüm birinci olurken, elmada ise Recep Pallavuş’a ait elma birinci oldu.  Dereceye girenler ile birlikte tüm yarışmacılara çeşitli hediyeler verildi. Üretici ve çocuklarla şenlik kapsamında çeşitli etkinlikler ve sohbetler yapıldı. Bir yandan da üzümü ile meşhur olan Arsalılar pekmez kaynatarak pekmez yapımını gösterdi. Yemek duasıyla başlayan bereket yemeği ile şenlik son buldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.