Sevimli dostlar yarıştı

Bu haber 17 Ekim 2018 - 0:18 'de eklendi ve 431 kez görüntülendi.

Marmaris Hayvan Hakları Koruma Derneği (MAHAYKO) tarafından Belediyenin de katkılarıyla ‘Köpek Güzellik ve Yetenek Yarışması’ bu yıl 9. kez yapıldı.

Sultan Kocakulak

Marmaris Hayvan Hakları Koruma Derneği (MAHAYKO) tarafından Belediyenin de katkılarıyla ‘Köpek Güzellik ve Yetenek Yarışması’ bu yıl 9. kez yapıldı.

Bir otelin bahçesinde düzenlenen yarışmaya birbirinden güzel 40 köpek katıldı. 15 kilogram altı ve üstü güzellik, kıyafet ve yetenek kategorilerinde yarıştırılan köpekler, sevimlilikleri ile dikkati çekti. Aralarında Sibirya Kurdu, Doberman, Alman Kurdu, Yorkshire Terrier, İngiliz Bulldog, Fransız Bulldog, Golden Retriever, Labrodor Retriever ve Kaniş’in de bulunduğu köpekler kıyafet-yetenek- güzellik kategorisinde yarıştı. İlk 10’a kalanlar tekrar podyuma çıkarak yeteneklerini sergiledi. Dereceye giren köpeklere ödülleri verildi.

Hayvan dostlarını Belediye Başkanı Ali Acar da yalnız bırakmadı. Başkan Ali Acar konuşmasında hayvan severleri mutlu edecek bir projeye de değindi; “Marmaris her gününü dolu dolu yaşıyor. Ne mutlu bize ki biz de ev sahipliği yapıyoruz. Hayvan sevgisi taşıyan insan, ülkesini, doğasını, canlıları seven insan demektir. Biz sokak hayvanlarıyla ilgili elimizden gelen tüm çalışmaları yapıyoruz. Barınağı iyi bir noktaya getirdik ama yeterli olmadığını ben kendim de gözlemliyorum. İlgili başkan yardımcılarım gerekli çalışmaları yapıyorlar, önümüzdeki dönem tüm ülkeye örnek olacak çok güzel bir barınak yapacağız. Tahsis taleplerimize olumlu cevap alabilirsek bu projemizi hayata geçireceğiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.