Servis şoförlerine seminer

Bu haber 18 Eylül 2014 - 21:31 'de eklendi ve 673 kez görüntülendi.

servisssoforleriMuğla Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) ve Muğla Trafik Şube Müdürlüğü tarafından servis aracı şoförlerine eğitim semineri düzenledi.

Haber Merkezi

Eğitim seminerine Muğla Trafik Şube Müdür Yardımcısı İbrahim Karakuzu, Trafik Denetleme Büro Amiri Yaşar Karaca, Trafik Eğitim Büro Memuru İrfan Tekin ve Muğla Büyükşehir Bel. UKOME Şube Müdürü Burak Balık, UKOME Şube Müdür Yrd. Ali İlçin ile servis aracı şoförleri katıldı. Kamyoncular Otomobilciler ve Şoförler Odası Toplantı salonunda gerçekleşen seminere Menteşe, Ula ve civar ilçelerde öğrenci servisi hizmeti veren yaklaşık 60 şoför katıldı. Seminerde sürücülere 2014- 2015 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verildi.

Seminerde, servis aracı şoförleri sabah ve akşam saatlerinde okulların çevresinde yaşanan trafik yoğunluğu hakkındaki sorunlarını dile getirdi. Trafik yoğunluğunun öğrenci servisleriyle aynı saatlerde trafiğe çıkan halk otobüslerinden kaynaklandığını ileri süren şoförler bu konuda çözüm beklediklerini iletirken Trafik Şube Müdür Yardımcısı İbrahim Karakuzu, halk otobüslerinin sefer saatini değiştirmenin mümkün olmadığını, bu sorunun ancak karşılıklı anlayış ve hoşgörüyle ve trafik kurallarına uygun hareket edilmesiyle çözülebileceğini söyledi.

Trafik kurallarına uyulması, şehir içi hız limitine uyulması, emniyet kemerinin hayati önemi ve SRC belgesinin önemi hakkında bilgilendirilen şoförler seminere yoğun ilgi gösterdi.

Seminerde 15 Eylül tarihine kadar sonlanacak olan Servis Aracı Güzergâh Kullanım İzin Belgesi süresinin 1 Ekim tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.