Serkan Öçalmaz’dan Düzeltme « Hamle Gazetesi

Serkan Öçalmaz’dan Düzeltme

Bu haber 25 Haziran 2016 - 1:52 'de eklendi ve 1.342 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Kabul etmek gerekir ki “sosyal medya” pek çok bakımdan önümüze geçmiş bulunuyor.

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından verilmiş ve halen siyasi kulislerde tartışma konusu olan iftar yemeği, yemekte meslektaşlarımın da bulunmasına rağmen basında haber olarak yer almadı.

Ama sosyal medyada bir söylenti olarak yer aldı. Deneyimlerime dayanarak söylüyorum, çoğu zaman o söylentilerin altından, perde arkasından ciddi meseleler çıkıyor. Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce verilen yemekle ilgili söylentilere de kayıtsız kalmadık.

Bu köşede yayınlanan “Elin Parası İle Hovardalık” başlıklı yazımda “iftar”ın önemini ve iftar yemeklerini paylaşırken, Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün çok konuşulan iftar yemeğinin faturasının müdürlüğün Milas’taki inşaatlarından birini üstlenmiş bir müteahhit tarafından karşılandığının belirtildiğini söyleyip, “İyi de ne karşılığında?” diye sormuştum.

Yanıt bir “düzeltme” metni olarak geldi.

 

xx           xx           xx

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından İftar Yemeği faturasının bir müteahhit tarafından ödenmediği belirtilen düzeltme metni şöyle;

Gazetenizin 20 Haziran 2016 Pazartesi tarihli Nüshasının, 8. Sayfasında yer alan ‘ÖZGÜRCE’ Köşe Yazısı bölümünde yer alan ‘Elin Parası İle Hovardalık’ başlıklı yazıda, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz nezdinde İl Müdürümüzce verilen İftar Yemeği ile ilgili yazılanların hepsi tamamen yanlış ve kulaktan dolma mesnetsizdir.

İftar Yemeği tamamen Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Serkan Öçalmaz tarafından verilen bir iftar programı olup, katılan 400 kişi üzerinden kişi başı 35 liradan Nazar Catering şirketi ile anlaşılmıştır.

Ödemenin Hiçbir Müteahhit ile alakası olmadığı gibi İl Müdürümüzce tanınan bilinen Milaslı bir Müteahhit de bulunmamaktadır. Esasen İl Müdürlüğümüzün devam eden tesislerinin ihaleleri Genel Müdürlüğümüzce yapılmakta olup, hak edişleri Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenmektedir. Bu tür mesnetsiz yazılar, kanunlara uygun düzgün işler yapan Müteahhitlerimizi de töhmet altında bırakmaktadır.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğümüz 3’den 93’e her yaştan vatandaşa hitap eden çalışmaları ile birçok STK ile yakın iş birliği içinde başarılı bir çalışma yürütmektedir. Bu bağlamda ilgili İftar Yemeğine, Milli Sporcular, Personelimiz, İlçe Müdürlüğü çalışanlarımız, İl Temsilcilerimiz, sporcularımız, İl Protokolünün yanı sıra birlikte çalışma yürüttüğümüz hemen her kesimin temsilcisi, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan ve Öğretim görevlileri Engelli Sporcularımız ve aileleri, Şehit ve Gazi aileleri, STK temsilcileri davet edilmiştir. İl Müdürümüzce Ramazan Ayında, davetlilere, Personelin Hizmet edeceği bir İftar Programı tasvip edilmemektedir. Bu bağlamda İftar Yemeği’ni İl Müdürlüğümüze ait bir alanda değil Personelimizin de ailesi ile iftihar yapabileceği hizmet göreceği bir alanda yapmak tercihimiz olmuştur.

Ramazan Ayı, rahmet, mağfiret ve kurtuluş ümidinin tazelendiği, ibadet ve nefis muhasebesi ile gönüllerin arındığı, yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik ruhunun canlanarak ayrı bir sosyal bütünleşmenin yaşandığı müstesna bir zaman dilimidir. Verdiğimiz İftarla buna vesile olmak en büyük arzumuz olmuştur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

xx           xx           xx   

Düzeltme böyle…

Düzeltme gerektiren “Elin Parası İle Hovardalık” başlıklı yazımda da belirtmiştim… Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü web sitesinden verilen Haberde yer alan “Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ve eşi tarafından verilen İftar Yemeği Muğla’da siyaset, iş dünyası, bürokrasi, basın ve spor camiasını bir araya getirdi.” şeklindeki ifadeye o yazımda yer vermiştim.

Yani açık ve net…

Ancak mesleğimiz kamu adına sorgulayan bir meslek. Bu devirde hangi müdür kendi kesesinden bu çapta İftar Yemeği vermiş ve verebilir ki diye düşünüp, sorgulamıştık.

Yanılmışız… Verebilen oluyormuş!

Katılan 400 kişi üzerinden kişi başı 35 liradan anlaşma yapıldığı ifade edildiğine göre, demek ki Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz 14 bin lira ödemede bulunmuş.

Parayla imanın kimde olduğu belli olmaz dedikleri bu işte… Allah kesesine bereket versin. Gerçekleştirdiği iftar yemeğini hayırlara vesile kılsın.

Sekan Öçalmaz’ı kutluyorum…

 

xx           xx           xx

Her sene özlemle beklediğimiz Ramazan Ayı bitti bitiyor gibi…

Yani zaman daralıyor. Dar zamanda Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz öteki müdürlerimize örnek olabilir mi bilmiyorum.

Hiç kimsenin kazancında gözümüz yok.

En az Serkan Öçalmaz kadar kazancı olan müdürlerimiz olmalı. Çok alanlar da var. Örneğin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri… Neredeyse milletvekili kadar maaş alıyorlar.

Sahi milletvekilleri de var…

Bakarsınız birer İftar Yemeği de onlar verirler…

AK Parti İl Başkanı Kadem Mete Muğla Basınına İftar Yemeği verdi. CHP ve MHP İl Başkanları nerede diye sorma hakkımız da yok…

 

xx           xx           xx

Köşemde halen yer var. AK Parti’den haber verelim.

Bilindiği gibi AK Parti’nin son Olağanüstü Büyük Kongresi’nde Muğla’dan Yelda Erol Gökcan MKYK Üyeliğine seçilmişti.

Gökcan şimdi de Tanıtım Medya Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiş.

Tanıtım Medya’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın yardımcılığına getirilen Yelda Erol Gökcan, bu güne kadar partinin her kademesinde bir nefer gibi çalıştığını belirterek, “Beni bu göreve layık gören, Genel Başkan’ımız ve Başbakan’ımız Sayın Binali Yıldırım’a teşekkürler ediyorum. AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan’ımız Sayın Bakanımız Cevdet Yılmaz’la çalışmaktan dolayı mutlu ve gururluyum. Allah mahcup etmesin, yâr ve yardımcımız olsun” demiş.

 

xx           xx           xx

Gerçekten de bir nefer gibi her yerde göründü ve hemen her yere aday oldu.

Galiba “Hastayı bekleyen çorbayı içer” dedikleri bu.

Kendisi de yerel gazete sahibi olan Gökcan, şimdi geldiği görevde elinden geleni yapıp, yerel gazetelerin sorunlarının çözümüne eğilecektir.

Yerel gazeteler resmi ilan alabilmek için “gazete satışı” gibi ağır koşulları yerine getirmeye çalışıyorlar. Gökcan bunların üstesinden gelebilir. Elbette gazete çalışanlarının haklarına da sahip çıkacaktır.

Ki bu konuda kendisi de “13 yıldır Muğla’da basın sektörünün içindeyim. Sarı basın kartı sahibi bir gazeteci olarak sektörün sorunlarını ve beklentilerini biliyorum. Önümüzdeki dönemde bu projeleri Tanıtım ve Medya Başkan’ımız Sayın Bakanımız Cevdet Yılmaz’la birlikte hayata geçirmeyi amaçlıyorum.” demiş.

Bakarsınız yerel TV’lerin düşük rakamlarla uydu yayınına geçmesini de sağlar…

Başarılarının devamını diliyoruz…

Bakarsınız Ramazan Ayı’nın sürpriz İftar Yemeği de Yelda Erol Gökcan’dan gelir…

 

——————————

Günün Sözü;

Darda kaldım diye umutsuz olma.

Yok iken dünyayı var eden vardır.

Neşet Ertaş

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.