Şerifoğlu görevine başladı

Bu haber 06 Ocak 2015 - 0:09 'de eklendi ve 1.753 kez görüntülendi.

serifogluuuuGeçtiğimiz aylarda Bereket Enerji Grubu ELSAN firmasınca satın alınarak özelleşen 1 Aralık itibariyle Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş adını alan Yatağan termik Santralin Genel Müdürlüğü görevine eski Genel Müdür Nuri Şerifoğlu getirildi.

Haber Merkezi

Daha önce de 6 Yıl Yatağan ve Yeniköy Termik Santrallerinin Genel Müdürlüğü görevini yürüten Nuri Şerifoğlu geçtiğimiz günlerde görevine yeniden başladı. Şerifoğlu Zonguldak’ta bulunan yine geçtiğimiz aylarda aynı firma tarafından özelleşen Çatalağzı Elektrik Üretim A.Ş (ÇATEÇ ) inde Genel Müdürlüğü görevini de yürütüyor.

Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş nin Genel Müdür Yardımcılıklarına Yüksel Akın ve Serdar Toprak getirildi. Daha önce GELİ Müessese Müdürü olan Yüksel Akın’ın kömür sahalarından sorumlu, daha önce Yeniköy Termik Santralın Genel Müdür yardımcısı olan Serdar Toprak’ın enerji sahalarından sorumlu olduğu öğrenildi. Termik Santralın İşletme Müdürlüğü görevini ise eski Müdür Ali Değirmenci yapıyor.

Genel Müdür Nuri Şerifoğlu; ‘Geçiş süreci sorunsuz devam ediyor, eskiden olduğu gibi çevreye de önem vererek üretime ülkemize milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Şu anda sadece 3. Grupta üretim yapılıyor. 2. Grupta elektro filitre yenileme çalışmaları devam ediyor. Birinci gruptaki arızaların giderilmesi sonucu 2 ay içinde devreye almaya düşünüyoruz’ dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.