Senfonik kent orkestrasından muhteşem konser

Bu haber 06 Temmuz 2013 - 11:03 'de eklendi ve 1.285 kez görüntülendi.

senfonikorkastra232Milas Belediyesi Senfonik Kent Orkestrası bir süreden bu yana devam ettirdiği çalışmalarının ardından ilk konserini AKM Açık Hava Sahnesinde gerçekleştirdi.
Haber Merkezi
Milas Belediyesi Senfonik Kent Orkestrası bir süreden bu yana devam ettirdiği çalışmalarının ardından ilk konserini AKM Açık Hava Sahnesinde gerçekleştirdi. Müzik Öğretmeni Tuncay Mızrak yönetiminde sahne alan 60 kişiden oluşan topluluk, ülkemizin değişik coğrafyalarından toplam 20 şarkıyı solo ve koro performansları ile birlikte seslendirdi. Solist olarak Mert Turgay, Melisa Çakır, Orhun Mızrak, Şükrü Demirkol, Belgin Cansever, Gülümser Korkmaz, Şebnem Atçı, Merve Karasu, Ayşe Sandal, Şafak Aydın, Aslıhan Kumtepe ve Nadir Can Alaçeşme’nin birer şarkı seslendirdiği konserde Senfonik Kent Orkestranın seslendirdiği birbirinden güzel ve neşeli şarkılar, izleyenlerin ruhunda coşku yarattı.
Milas Belediyesi Senfonik Kent Orkestrasının ilk konseri olmasına rağmen gösterdiği performans başta konseri izlemeye gelen Milas Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı ve Eşi Zerrin Atçı ile salonu dolduran sanatseverlerin büyük beğenisini topladı.
Konser sonunda şef Tuncay Mızrak’a topluluk adına plaket ve çiçek hediye eden Milas Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı şunları söyledi:”İlk konserleri olmasına rağmen Milas Belediyesi Senfonik Kent Orkestrasını başarılarından ötürü tebrik ediyorum. Milas Belediye Başkanımıza da, bu kültür-sanat etkinliklerine verdiği önem için çok teşekkür ediyorum. Senfonik Kent Orkestrası gerçekleştirdikleri bu geceyle ilçemizin kültürel yaşamına ayrı bir renk ve heyecan katmışlardır ”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.