Sendikalardan ortak açıklama

Bu haber 19 Aralık 2017 - 1:44 'de eklendi ve 477 kez görüntülendi.

Eğitim Birsen, Eğitim İş, Eğitim-Sen ve Türk Eğitim-Sen Muğla Şube Başkanları İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde okul müdürünün iki öğrencisi tarafından öldürülmesinin ardından bir araya gelerek ortak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kadir Tamer

Eğitim Birsen, Eğitim İş, Eğitim-Sen ve Türk Eğitim-Sen Muğla Şube Başkanları İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde okul müdür yardımcısının iki öğrencisi tarafından öldürülmesinin ardından bir araya gelerek ortak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Menteşe İlçesi’nde bulunan Sınırsızlık Meydanı’nda gerçekleşen basın açıklamasına Eğitim-Birsen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, Eğitim İş Muğla Şube Başkanı Özkan Kaya, Türk Eğitim Sen Muğla Şube Başkanı Mürsel Özata, Eğitim-Sen Muğla Şube Başkanı adına Prof. Dr. Özlem Şahin Güngör ile Sendika üyeleri katıldı.

4 eğitim sendikası tarafından ortak olarak gerçekleştirilen açıklamada İzmir Ödemiş’te Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen’in iki öğrencisi tarafından öldürülmesi protesto edildi.

4 sendika tarafından ortak olarak yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Öğretmenlerimizin motivasyonuna, itibarına sıhhatine ve hatta canına kast eden şiddet vakaları, artık eğitim hayatımızın en hayati problemlerinden birisi haline gelmiştir. Son dönemlerde öğretmenlerin emeğini yok sayan, itibarını örseleyen, eğitimde ki etki alanını daraltan, eğitimin aktörünü neredeyse bir figürana dönüştüren, bu mesleği her türlü haksızlığa ve saldırıya açık hale getiren anlayış bugün geldiğimiz noktanın sebebidir. Şiddet vakaları konusunda önleyici ve caydırıcı tedbirleri hayata geçirecek mevzuat düzenlemeleri zaman kaybedilmeksizin hayata geçirilmelidir. Tüm sendikalar olarak buradan kamuoyuna seslenmek istiyoruz. Öğretmenlerimizi hedef alan bütün saldırılar sona erdirilinceye, kanlı, karanlık, bu şuursuzluk son buluncaya kadar, herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz. Biz bilginin gücünün cehalet cürmüyle sindirilmesine müsaade etmeyeceğiz. Geleceğimizi aydınlatan, milletçe varlığımızın dayanağı olan eğitimin şiddetin esiri olmasına hep birlikte karşı duracağız.”

Açıklamanın ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.