Sendikalar destek turunda

Bu haber 12 Eylül 2013 - 23:18 'de eklendi ve 732 kez görüntülendi.

sendikalardestek1312154513212313213Yatağan, Kemerköy ve Yeniköy termik santrallerinin özelleştirme idaresine bağlanmasının ardından harekete geçen Maden-iş ve Tes-iş Sendikaları hazırlanan eylem planı çerçevesinde siyasi partileri ziyaret ederek destek arayışlarını sürdürdü.
İlkay Yıldız
Yatağan, Kemerköy ve Yeniköy termik santrallerinin özelleştirme idaresine bağlanmasının ardından harekete geçen Maden-iş ve Tes-iş Sendikaları hazırlanan eylem planı çerçevesinde siyasi partileri ziyaret ederek destek arayışlarını sürdürdü. İlk olarak MHP İl teşkilatını ziyaret eden Maden-iş ve Tes-iş sendikası yöneticileri ve bir gurup üye işçileri, İl Başkanı Mehmet Korkmaz ve partililer karşıladı. Özelleştirme adı altında kurumların peşkeş çekildiğini belirten İl Başkanı Korkmaz, “Özelleştirme adı altında kurumlar peşkeş çekiliyor. Özelleştirme yapılan yerlerin devlete yük oolduğu söyleniyor ama bunlar ne diyor yükü alalım ama ne yapıyorlar kendi adamlarına ve orta doğuda ki yandaşlarına peşkeş çekiyor ve orarada çalışan işçimizi memurumuzu mağdur ediyorlar .O yönden sizin bu hakkınızı bizde destekliyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zamanda yanınızdayız ” dedi.
Daha sonra CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk’ü ziyaret eden enerji ve Maden emekçileri adına konuşan Tes-iş Başkanı Fatih Erçelik, “Sözün bittiği yerdeyiz ve sizi de yanımızda görmek istiyoruz” dedi.
CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk’te TKİ ve Yeaş’ın vergi rekortmeni olduğuna dikkat çekerek; “Özelleştirme yeni bir olgu değil uzun yıllardır Yatağan Termik Santralini Özelleştiriyoruz diye bir çok hükümet girişimde bulundu. Bu özelleştirme girişimlerinde ben cop ,yedim yargılandım neden onu düşünmek lazım. Cumhuriyet halk partisinin görüşü açıktır stratejik önemi olan işeletmelerin özelleştirilmemesi noktasındadır. Yatağan Termik Santrali özelleşiyor ama kömür ocakları yanında promosyon olarak veriliyor. Özelleştirmenin ne olduğu Muğlallıar gödü Yatağandaki yem ve süt fabrikası özelleşti şuanda oralar mezbelelik . Muğla’lı Dalaman Seka Kağıt fabrikasına kaç kişi çalışıyor baksınlar. Özelleştirmeye önce taşeronlaştırma ile başladır bu gün Yatağan termik santralinde asgari ücret adı altında emek sömürülüyor. Ben buradan uyarıyorum gerekten Yatağan Termik Santralimizden ve kömür ocaklarımızdan elinizi uzatmayın eğer eliniz uzatırsanız bizde ben ve arkadaşlarımız gerek partim olarak belediye başkanlarımız olarak il genel meclisimiz gerekse yönetimimiz olarak arkanızdayız. Burayı özelleştirmemek için bedel ödemeye hazırız ” dedi.
Maden-iş ve Tes-iş Sendikaları temsilcileri Baro Başkanlığı, ve Büyük Birlik Partisi’ni de ziyaret etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.