Sendikacılar tayinlerden huzursuz

Bu haber 29 Mayıs 2014 - 0:05 'de eklendi ve 856 kez görüntülendi.

sendikacilarTürk Tarım Orman- SEN Muğla Şube Başkanı Hasan Gezgin yaptığı basın açıklamasında devam eden davalara rağmen apar topar yapılan tayinlerin çalışanları huzursuz ettiğini söyledi.

İlkay Yıldız

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde önünde yapılan basın açıklamasında Türk Tarım Orman- SEN Muğla Şube Başkanı Hasan Gezgin, Orman Genel Müdürlüğünce yapılan uygulamaların, çıkarılan yönetmeliklerin çalışanları huzursuz ettiğini, kazanılmış hakları budayan zulüm uygulamalara döndüğünü belirtti.

Şube Başkanı Hasan Gezgin, “Zulüm uygulamaların da önce orman muhafaza memurları bulundukları yerlerden apar topar bulundukları yerlerden başka yerlere atandı. Güya hizmet gereği için yapılmıştı nu atamalar, ancak gelin görün ki bir işletme şefliğine beş – altı muhafaza memuru atanırken, orman muhafaza memuru ataması yapılmadığı için boş kalan işletme şeflikleri oldu. Hani bu sürgünler hizmetin daha kaliteli yapılması içindi. Şimdi sırada şube müdürü, mühendis, işletme müdürü, işletme şefi ve saymanlarda. Orman Genel Müdürlüğü yetkilileri bu sefer çıkardıkları yönetmeliğin haksız, hukuksuz, adaletsiz, keyfi bir uygulamayla, yönetmeliğe aykırı olarak apar topar çalışanları huzursuz etmenin derdi ve telaşına düştüler” dedi.

Haklarının tek tek budandığını söyleyen Gezgin, “2012 yılında aldığımız fazla mesai ücretleri 2014 yılında yarı yarıya düşürülmüştür. 12 yıldan beri ilk defa enflasyon farkı ve Temmuz ayıda zam alamayacağız. Enflasyon yıllık yüzde 10 olmasına rağmen 2014 yılı için ortalama maaşına yapılan zam yüzde beştir” dedi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.