Senato’dan ‘çözüm’e destek çağrısı

Bu haber 26 Nisan 2013 - 20:37 'de eklendi ve 807 kez görüntülendi.

senotodancozumedestek1231321321Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Senatosu’ndan yapılan açıklamada; ülkenin kaynaklarını heba ettiren terör belasından kurtulmak için gelinen nokta fırsat olarak değerlendirilerek, herkesimin bu sürece destek vermesi çağrısı yapıldı.
Haber Merkezi
Terörün bitmesi için yürütülen çözüm sürecine, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Senatosu aldığı karar ile herkesimin bu sürece destek vermesi gerektiği açıklandı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Senatosu’nun aldığı kararı Rektör Yardımcıları ile birlikte basın ile paylaşan Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, gelinen noktanın bir fırsat olduğunu açıkladı.
Rektör Harmandar yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 30 yıldan beri hepimizi derinden etkileyen, mağdur eden, insanlarımız arasında düşmanlıklar oluşturan, bölgeler arasında derin uçurumların oluşmasına neden olan, binlerce insanımıza her gün gözyaşı döktüren vicdanlarımızı yaralayan, ülkemizin kaynaklarını heba ettiren terör belasından kurtulmak için gelinen noktayı son derece önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Bu fırsatın değerlendirilmesinin 75 milyon insanımızın kardeşlik bağlarını güçlendirmesi, birlik ve bütünlüğümüzün daha kuvvetli bir biçimde sağlanması ile sonuçlanacağına dair güçlü bir inanç besliyoruz. Ülkemiz ve devletimiz adına daha yaşanabilir refah toplumuna sahip bir Türkiye isteğimizin gerçekleşmesine vesile olması gerektiğini arzu ettiğimiz bu sürecin, mağdurları ve kamu vicdanını rahatsız etmeyecek bir demokratik toplum oluşturmaya dönük çabaların sonuçsuz kalmaması için hem birey, hem de toplum olarak üzerimize düşen sorumluluklarımızı yerine getirmemizin de, ülkesini seven her vatandaşın görevi olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinç ile toplumsal birlikteliğimizi güçlendirecek meşru ve yapıcı her türlü inisiyatifin aydın birimin katkısıyla oluşturulması yönündeki çalışmalara ve bilimsel etkinliklere gereken desteğin verilmesi gerektiğine inanıyoruz. 2023 vizyonunun gerçekleştirmek için her alanda atılım içinde olan ülkemiz, siyasi olarak da elini-kolunu bağlayan önyargılardan kurtulmalı ve toplumun her kesimini içine alabilecek bir yapıya kavuşmalıdır. Önyargısız ve siyasi tercihlerin üstünde, diyaloga açık, hoşgörü sahibi aydın bireyler olarak sağduyulu her insanımızı bu sürece olumlu katkı yapmaya davet ediyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.