Şehitler için okutulan Kuran tilaveti’ne 2 bin kişi katıldı

Bu haber 03 Nisan 2016 - 23:23 'de eklendi ve 483 kez görüntülendi.

MARMARİS'TE ŞEHİTLER İÇİN OKUTULAN KURAN TİLAVETİ'NE 2 BİN KİŞİ KATILDI CUMHURBA?KANLIGI KÜLLİYESİ İMAMI GONÜLLERİ FETHETTİMuğla’nın Marmaris ilçesinde Ensar Vakfı Ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tertiplediği şehitler için okutulan Kuran Tilaveti’ne yaklşaık 2 bin kişi katıldı. Gecede Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin İmamı Mehmet Bilir Kuran tilaveti ile gönülleri fethetti.

 

Grand Yazıcı Turban Otel’de şehitler için düzenlenen Kuran Tilaveti’ne Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar, Ak Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, Marmaris Müftüsü Hasan Ersöz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Camii İmamı Müslüm Çavlı tarafından okunan Kuran tilaveti ile başladı. Ardından Marmaris Müftüsü Hasan Ersöz kürsüye çıkarak kutsal kitap Kuranı Kerim’in indirilişi ve yazılışı hakkındaki konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmanın ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin İmamı Mehmet Bilir, izleyenlere Kuran-ı Kerim ziyafeti sundu. Kuran-ı Kerim okuma yarışmasında dünya ikincisi olan Bilir’in kuran ziyafeti beğeni ile dinlenirken salondakilere duygulu anlar yaşattı. (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.