Şehit polisler mezarı başında anıldı

Bu haber 10 Nisan 2015 - 1:34 'de eklendi ve 948 kez görüntülendi.

eminşiyetPolis haftası etkinlikleri kapsamında Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Ak Parti İl Başkanı İhsan Küreci ve polis teşkilatı mensupları Muğla’daki şehit polislerin mezarlarını ziyaret etti.
Haber Merkezi
Polis Haftası kutlamaları kapsamında Muğla’daki şehit polisler mezarları başında dualarla anıldı. Şehit polislerin mezarları ziyaretine, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Ak Parti İl Başkanı İhsan Küreci, Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol, kamu kurum müdürleri ve Emniyet Müdürlüğü personeli katıldı.
Şehit polislerin, Şehir Yeni mezarlığındaki ziyaret ve yapılan dualar sonrası katılımcılar mezar başlarına kırmızı karanfiller bıraktı. Şehit polisler için yapılan duanın ardından polis haftası ile ilgili açıklama yapan AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci, Polis teşkilatının 170 yıllık köklü bir mazi ve teşkilat yapısına sahip olduğunu belirtti. Küreci, “Türk Polisi bu köklü yapısıyla milletin asayişini, huzurunu temin, mal, can ve namus güvenliğini sağlamak, hak ve özgürlükleri korumak için fedakarca faaliyet gösteren, bu gayret ve fedakarlığıyla da milletin gözdesi haline gelmiş bir teşkilattır” dedi
Her türlü iç ve dış tehdide karşı vatanına hizmet konusunda görevini gözünü kırpmadan yerine getiren, suç ve suçlularla hızlı ve etkin olarak mücadele eden emniyet teşkilatının kendi içinde meydana gelen olumsuzluklarla da aynı şekilde mücadele ettiğini belirten Küreci, Emniyet teşkilatının pek çok kurumda olmayan bu otokontrol özelliğinin teşkilatı bir adım daha öne çıkardığını ve milletin güvenini kazanmasında etkili olduğunu ifade etti.
Ak Parti olarak daima Türk polisinin yanında olduklarını, polislerin özlük haklarında, eğitim ve diğer imkanlarının geliştirilmesinde büyük katkı sağladıklarını dile getiren Küreci, “Polis teşkilatımız, sağlanan çağa uygun ve etkili teknik donanım ve yapılan reformlar ile dünyanın en güçlü ve en seçkin polis teşkilatlarından biri haline gelmiş bulunmaktadır. Polisimiz bu özelliğiyle milletin huzuruna ve ülkemizin güvenliğine yönelik çok boyutlu saldırıları başarıyla bertaraf etmiştir. Üstün başarı ve fedakarlık ile görev yapan Emniyet Teşkilatımızın ve yakınlarının Polis Haftası’nı kutluyor, görevi başında şehit olan polislerimizi rahmet ve saygıyla, gazi olanları minnetle anıyor, başarılı çalışmalar, sağlık ve esenlikler diliyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.