Şehit Polisin İsmi Kütüphaneye Verildi

Bu haber 07 Şubat 2018 - 0:30 'de eklendi ve 837 kez görüntülendi.

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde 2016 yılında teröristler tarafından Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Sefa Altınsoy’un ismi kütüphaneye verildi.

Nazife Taşdelen

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde 2016 yılında teröristler tarafından Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Sefa Altınsoy’un ismi kütüphaneye verildi.

Köyceğiz İ.M.K.B. Ortaokulu’nda Şehit Polis Memuru Sefa Altınsoy adına oluşturulan Zenginleştirilmiş Kütüphane açılışına Muğla Valisi Esengül Civelek, Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları, veliler, öğretmenler ve öğrenciler yer aldı.

Törende konuşan Muğla Valisi Esengül Civelek, “Çağımız bilgi çağıdır. Çağımız öğrenme çağıdır. İçerisinde bulunduğumuz bilgi çağının gereklerine, gerektirdiklerine uygun bir şekilde tasarlanan, içerisinde bilgisayarları, internet hizmeti ve zenginleştirilmiş kitap varlığı olan, aynı zamanda da konforlu ve rahat bir ortam sunan Z-Kütüphane öğrencilerimiz tarafından büyük ilgi görmektedir. Dolayısıyla tüm ülkede tüm okullarımızda Z-Kütüphanenin oluşturulmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Z-Kütüphanede öğrencilerin bilgiye daha kolay ulaşacağına dikkat çeken Vali Civelek,  “Öğrencilerimiz bilgi, birikim ve becerilerini geliştirecekler, derinleştireceklerdir. Aynı zamanda Z-Kütüphane okuma alışkanlığı, kültürü kazandıracak öğrencilerimizin okumaya ilgilerini arttıracaktır. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize Z-Kütüphanede verimli, başarılı aynı zamanda da zeka oyunları oynanabileceği için keyifli bir zaman geçirmelerini diliyorum” diye konuştu.

Program sonunda Z- Kütüphane Vali Civelek, protokol üyeleri, şehit aileleri ve diğer katılımcılar tarafından gezildi.

Ağır yaralanmıştı

Şırnak’ın Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne 26 Ağustos 2012 tarihinde teröristler tarafından bombalı araçla yapılan ve 11 polisin şehit olduğu saldırıda Sefa Altınsoy ağır yaralanmıştı. GATA’da bir süre tedavisi devam eden Altınsoy yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düşmüştü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.