Şehit çocuklarına bilgisayar

Bu haber 12 Ekim 2015 - 23:42 'de eklendi ve 699 kez görüntülendi.

Şehit çocuklarına bilgisayar  (2)Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından şehit ailelerinin 0-22 yaş arası çocuklarına yönelik organize edilen “Yalnız Değilsiniz, Türkiye’nin En Büyük Ailesi” projesi kapsamında 13 şehit çocuğuna tablet bilgisayar ve dizüstü bilgisayar hediye edildi.
İlkay Yıldız
Muğla’da ki 13 şehit ailelerin çocuklarına bilgisayar ve tablet dağıtımı yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde Muğla Valisi Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek’in katılımı ile Menteşe Öğretmenevi’nde düzenlenen kahvaltı programında Menteşe, Fethiye, Dalaman, Datça, Milas, Bodrum ve Yatağan ilçelerinde ikamet eden 13 şehit çocuğuna Türkiye Halk Bankası’nın sponsorluğunda tablet ve dizüstü bilgisayar dağıtıldı.
Törene Vali Çiçek’in yanı sıra, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Vali Yardımcısı Salih Gürhan, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Akkuş ve şehit aileleri katıldı.
Şehit aileleri ile bir araya gelen Muğla Valisi Amir Çiçek, “Vatanımızın birliği, bayrağımızın dalgalanması için canla başla bölücü düşmanla mücadele eden, canını veren şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlerimiz bizim için bu vatanın bir metrekaresini, bir santimini bölünmesini sağlamadı ise, bugün de aynı şekilde mücadele ediliyorsa biz şehitlerimize çok şey borçluyuz. Emanetlerini korumamız gerekiyor. Bu emanetlerinden en önemlisi, eşi çocuğu, anne babası ve yakınlarıdır. Diğer emaneti ise vatandır. Bu vatan bize şehitlerimiz tarafından bir bütün olarak bırakıldı. Biz de bu vatanı bir bütün olarak sahip çıkacağız. Bir başka emanet milletimizin birliğidir. Bu birliktelik içinde korumamız gereken emanetlerden birisi de bayrağımızın dalgalanması ve bağımsızlığımızdır. Bu emanetler sadece devletin kamu görevlilerine değil, 7’den 70’e hepimize bırakılan emanetlerdir. Bu emanetleri korurken yaşanan olaylar bizsi asla yıldırmıyor. Aynı kararlılıkla bu emanetleri korumaya devam ediyoruz” dedi.
Çiçek konuşmasına şöyle devam etti:
“Cumhurbaşkanımızın değerli eşleri Emine hanımın himayelerinde Türkiye çapında şehit yakınlarımızın çocuklarına bilgisayar vererek, onların bilgi dünyalarını genişletmek, geleceği araştıran, yön veren bilin insanları yetişmesine, iyi ekonomist, iyi asker olmasını sağlayacak konularda emsal bir vesile olacak bilgisayarlar veriyoruz. Şehit yakınlarının bu bilgisayarlara ihtiyacı olduğu için vermiyoruz. Bu güzel bir örnektir, umarım bu güzel örnek vesile olur.”
Vali Amir Çiçek’in konuşmasının ardından 13 şehit çocuğuna hediyeleri verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.