Şehit binbaşının adına kütüphane

Bu haber 17 Nisan 2018 - 0:20 'de eklendi ve 493 kez görüntülendi.

ultrAslan-UNI MUĞLA üyeleri Kuzluk Süleyman Öztürk İlköğretim/Ortaokulu’na kazandırdıkları kütüphaneye şehit Binbaşı Kıvanç Cesur’un ismini verdi. Gönüllük esası ile yapılan çalışmalar sonucu Kuzluk İlköğretim- Ortaokulu’nda oluşturulan kütüphanenin açılışı şehit Binbaşı Kıvanç Cesur’un eşi Seda Cesur, babası Remzi Cesur ve annesi Feriştah Cesur’un katılımı ile gerçekleştirildi.

Sultan Kocakulak

ultrAslan-UNI MUĞLA üyeleri Kuzluk Süleyman Öztürk İlköğretim/Ortaokulu’na kazandırdıkları kütüphaneye şehit Binbaşı Kıvanç Cesur’un ismini verdi.

ultrAslan-UNI MUĞLA üyeleri kütüphanesi bulunmayan Kuzluk Süleyman Öztürk İlköğretim/Ortaokulu’na kütüphane kazandırmak amacıyla çalışma başlattı. Hayırsever işadamı ve vatandaşların desteklediği çalışma sonunda ultrAslan-UNI MUĞLA üyeleri okul bünyesinde bir sınıfı kütüphaneye çevirdiler. Çalışmalar kapsamında toplanan yaklaşık 380 kitap kütüphaneye teslim edildi.

ultrAslan-UNI MUĞLA üyeleri tarafından okula kazandırılan kütüphaneye 2016 yılında Çaldıran İlçesi’nde teröristlerin zırhlı askeri araca yönelik düzenlediği bombalı saldırıda şehit düşen Çaldıran İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur’un ismi verildi.

Yaklaşık 4 gün süren çalışmaların sonucunda oluşturulan kütüphanenin açılışı için bir tören düzenlendi. Törene ultrAslan-UNI MUĞLA üyelerinin yanı sıra Galatasaraylılar Derneği Başkanı Erol Kapiz, Muğla şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Akkuş, şehit Binbaşı Kıvanç Cesur’un eşi Seda Cesur, babası Remzi Cesur ve annesi Feriştah Cesur ve okul yöneticileri katıldı.

Törende konuşan ultrAslan-UNI MUĞLA Temsilcisi Alperen Tiftikci, “Kısa bir süre önce çalışmalarını sonlandırdığımız Kuzluk Süleyman Öztürk İlköğretim/Ortaokulu’na kütüphane çalışmamızı bugün ismini verdiğimiz kahraman şehidimiz Binbaşı Kıvanç Cesur’un ailesi ve diğer şehit ailelerimizin, gazilerimizin katılımıyla öğrencilerimize hediye ettik. Bu kütüphanenin yapımında katkılarını bizlerden esirgemeyen Galatasaraylılar Derneği Başkanı Erol Kapiz, Oktay Uyar, Emrah Oltulu, İbrahim Özer, Hüseyin Sert, Yunus Altaş, Menteşe Belediyesi ve Egemen Ozalit’e teşekkürlerimi borç bilirim. Günlerce işin peşinden koşan ve hiçbir farklı düşünceye sahip olmadan en kalbi duygularıyla kütüphanenin açılmasına emek harcayan tüm ultrAslan-UNI MUĞLA ailemizi kutluyorum. Bundan büyük gurur yok” dedi.

Konuşmaların ardından kütüphanenin açılışı Şehit Binbaşı Kıvanç Cesur’un eşi Seda Cesur, babası Remzi Cesur ve annesi Feriştah Cesur tarafından yapıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.