Şehit ateşi Fethiye’ye düştü

Bu haber 12 Ekim 2015 - 23:47 'de eklendi ve 791 kez görüntülendi.

ŞEHİT ATEŞİ FETHİYE’YE DÜŞTÜDiyarbakır’ın Ergani ilçesinde, zırhlı araç üzerinde bulunan silahın kazara ateş alması sonucu kasığından yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit olan polis memuru Özgür Gümüş, Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.
Kadir Tamer
Geçtiğimiz akşam akşam saat 22.30 sularında Ergani Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği lojmanları önünde zırhlı araçla bölge koruma görevini ifa eden Fethiye doğumlu Özgür Gümüş (30), zırhlı araç üzerinde bulunan silahın kazara ateş alması sonucu kasığından yaralandı. Gümüş, kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.
Kurban Bayramı’nda tatile gelmişti
Ergani İlçesi’nde görev yapan Özgür Gümüş’ün yaklaşık 15 gün önce kurban bayramı tatili için geldiği baba ocağında tüm yakınlarını ziyaret ettiği öğrenildi Özgür Gümüş’ün dayıları Mustafa Dereli ve Nevzat Dereli Özgür Gümüş’ün kurban bayramı tatiline geldiğini bu tatilde tüm akrabalarını bir bir dolaşıp ziyaret ettiğini söylediler. Gümüş’ün şehadet haberi gelmesinin ardından ailesinin evi Türk bayrakları ile donatıldı.
İlk tören Diyarbakır’da
Şehit polis memuru Gümüş için Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde tören düzenlendi. Törene Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, askeri erkan ile şehidin eşi Nalan, kızı Ayşe (5), oğlu Yusuf (3) annesi Ayşe, babası İsmail, mesai arkadaşları ve vatandaşlar katıldı. Tören, şehidin cenazesinin ambulanstan alınarak kalafata taşınması ile başladı. Şehidin öz geçmişinin okunmasının ardından konuşan İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, meslektaşlarının ailelerini ve ikametlerini korumak durumunda olduklarını söyledi. Taşdan, “İçerisinde bulunduğumuz süreçte, ilimizin huzur ve güvenliği ile genel asayişini tesis etmenin yanı sıra, kendi meslektaşlarımızın ailelerini ve ikametlerini korumak durumundayız. Bu da hangi zor şartlar altında görevimizi ifa ettiğimizi ve neler ile mücadele ettiğimizin en büyük kanıtıdır. Şehidim, gözün arkada kalmasın, geride bırakmış olduğun ailen ve dünyalar güzeli iki yavrun bu büyük teşkilata emanettir. Şehidimize Allah’tan rahmet kederli ailesine, yakınlarına ve tüm teşkilatımıza sabırlar diliyorum” dedi.
Babamı istiyorum
Konuşmaların ardından dini vecibeler yerine getirildi. Bu sırada, şehidin küçük oğlu Yusuf (3), yakını tarafından ellerini açarak babasına dua etti. Şehidin kızı 5 yaşındaki Ayşe ise tören esnasında sık sık, ağlayarak “Babamı istiyorum” çığlığı attı. Şehit kızının çığlıkları törene katılanların yüreklerini dağladı. Törenin ardından şehit polis memuru Özgür Gümüş’ün cenazesi, Muğla’ya doğru yola çıktı.
Baba ocağına son kez getirildi
Şehit polis memuru Özgür Gümüş’ün tabutu uçakla Dalaman Havalimanına getirildi. Kortej eşliğinde Gümüş’ün Türk Bayrağı’na sarılı tabutu karayolu ile Fethiye İlçesi’nde bulunan baba ocağına son kez getirildi. Burada helallik alınan şehit polis memuru Özgür Gümüş, Muğla protokolü ve vatandaşların katılımı ile Eldirek Mahallesi’nde toprağa verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.