Şehit ailelerine ve gazilere tekne turu

Bu haber 17 Eylül 2013 - 17:19 'de eklendi ve 946 kez görüntülendi.

ailesosylpolitikalar13213216541321654131323Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in eşi Fatma Dilek Güvençer şehit aileleri, gazileri ve yakınları için ilk kez düzenlenen tekne turunda yalnız bırakmadı.
Haber Merkezi
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından şehit ve gazi yakınları arasında dayanışma sağlamak amacıyla düzenlenen Gökova tekne turunda Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in eşi Fatma Dilek Güvençer şehit ailelerini, gazileri ve yakınlarını yalnız bırakmadı.
Fatma Dilek Güvençer’in bulunduğu tura İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik’in eşi Ayfer Çelik ile İl Emniyet Müdürü Ahmet Akbal’ın eşi Nurten Akbal’da katıldı.
Şehit aileleri, gaziler ve yakınları için ilk defa düzenlenen tekne turu ilgi gördü. Muğla merkez ve yakın ilçelerden gelen ailelerin ve protokol üyelerinin katıldığı tur Akyaka’dan başladı. İlk önce Lacivert Koy’da bir süre zaman geçirildikten sonra öğle yemeği için Sedir Adası’na gidildi. Tekne turu, özel kumu ile dikkat çeken ve Kleopatra’nın adası olarak bilinen tarihi Sedir Adası’nda bir süre zaman geçirildikten sonra akşam saatlerinde Akyaka iskelesine geri dönülmesi sona erdi.
Düzenlenen geziden çok memnun kalan aileler ve gaziler, bir araya gelmekten çok mutlu olduklarını, bugünün onlar için bir ilk olduğunu belirttiler.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, ilk kez böyle bir tur organize gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu yıl ilk defa şehit aileleri ve gazilerimizi bir araya getirerek tekne turu, öğlen ve akşam yemeği ve Sedir Adası gezisi düzenledik. Amacımız Muğla ve ilçelerinde yaşayan şehit aileleri ile gazilerimizin kaynaşmasını ve dayanışmasını sağlamak. Bundan sonra da bu tür kültürel faaliyetlerimiz devam edecek” diye konuştu.
Bir araya gelmekten çok mutlu olduklarını söyleyen Gazi Binbaşı Sezai Kanlıyer ise, “Biz şehit aileleri ve gaziler olarak Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çatısı altında bir araya geldik. Gittikçe sayımız artıyor. Ve daha büyük bir aile haline geliyoruz. Teknede bulunanların yüzde ellisi tekneye ilk defa bindi. Muğlalı olmamıza rağmen belki de ilk defa Sedir Adasına geldik. Böyle bir organizasyon şehit aileleri olarak hepimiz bir aradayken çok daha anlamlı ve özel oldu” dedi.
Şehit aileleri ve gaziler olarak maddi beklentiden daha çok manevi beklentileri olan bir topluluk olduklarını belirten Kanlıyer konuşmasına şöyle devam etti:
“Özellikle, Yatağan ve Kavaklıdere’den aramıza katılan, yeni tanıştığımız şehit aileleri ve gazilerimiz var. Onlara bu şekilde sıcacık bir aile olduğumuzu ve acımızda, tasamızda, sevincimizde her zaman beraber olmak için elimizden gelen her türlü gayreti göstermemiz gerektiğini bir kere de ifade etmek istiyorum.”
Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sekreteri Şehit Er Berkant Şara’nın eşi Nihan Şara kendilerine gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirterek, “Şehit ailelerimizin katılımı da çok fazla oldu. Bir araya gelerek hep birlikte vakit geçirmekten çok mutlu olduk. Ben Muğlalı olmama rağmen hiç Sedir Adası’na gelmemiştim. İlk defa bugün geldim. Tanımadığım şehit aileleri varmış onlarla tanıştım. Düzenlenen bu etkinlik kaynaşmamız açısından da çok iyi oldu. Yapılan organizasyonda emeği geçen herkese şehit aileleri adına teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.