Şehit ailelerine anlamlı destek

Bu haber 27 Ağustos 2014 - 0:41 'de eklendi ve 970 kez görüntülendi.

sehitailelerineMuğla’nın Menteşe İlçesi’nde 75 yıldır faaliyet gösteren bir tekstil firması 2014-2015 eğitim öğretim yılında anlamlı bir kampanyaya imza attı. Ulalılar Örnek Tekstil Limited Şirketi tarafından bu yıl başlatılan kampanya ile il genelinde bulunan şehit aile çocuklarının okul kıyafetleri ücretsiz olarak karşılanacak. Şirket sahibi Turcan Pektaş, “Vatanı için canını vermiş aziz şehitlerimizin çocuklarına destek olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi.

Kadir Tamer

Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde 75 yıldır aralıksız olarak faaliyet gösteren Ulalılar Örnek Tekstil Limited Şirketi, il genelinde başlattığı kampanya ile şehit aile çocuklarının okul kıyafetlerini ücretsiz olarak karşılıyor. Firma sahibi Turcan Pektaş, bu yıl uygulamaya başladıkları kampanyayı önümüzdeki yıllarda da devam ettireceklerini kaydetti.

Vatan için gözünü kırpmadan canını veren şehitlerin ailelerinin yalnız olmadığını kaydeden Pektaş, “Firma olarak geçtiğimiz yıllardan bu yana okullardaki durumu iyi olmayan öğrencilerin okul giysilerini ücretsiz olarak temin ediyorduk. Bu yılda kampanyamızı biraz daha genişletme kararı aldık. Firma olarak vatanı için canını vermiş aziz şehitlerimizin çocuklarına okul kıyafetlerini ücretsiz olarak karşılamaya başladık. Bu kampanya ile şehit ailelerinin yalnız olmadığını herkese göstermek istedik” dedi.

Onlar için ne yapsak az

Şehit ailelerin çocuklarına yönelik kampanyanın bundan böyle her yıl devam edeceğini anlatan Turcan Pektaş şunları söyledi:

“Şehit aileleri kampanyamızdan Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden aldıkları kartlarını göstererek yararlanabilecekler. Şehit ailelerin çocukları firmamızdan ilk, orta ve lise kıyafetlerini ücretsiz olarak alabilecekler. Firma olarak bundan sonra şehit ailelerine elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Şehit ailelerimiz yalnız değildir. Bugün onlar için ne yapsak az” diye konuştu.

Bu tür destekler artmalı

Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Akkuş, tekstil firması tarafından başlatılan kampanyanın örnek bir davranış olduğunu belirterek, “Bu kampanyayı hayata geçiren arkadaşlarımızı kutluyorum. Bu tür etkinlikler herkese örnek oluyor. Bu yüzden bu tür desteklerin artmasını istiyoruz. Burada önemli olan yapılan yardımların miktarı yada tutarı değil. Önemli olan halkımızın şehit ailelerinin yanında olduğunu görmek” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI
emine çakıroğlu 27 Ağustos 2014 / 01:00

Tebrikler Turcan kardeş.Vatan şehitlerimize vermiş olduğunuz destek çok anlamlı ve manidar.Sizleri kutluyorum.

Mehmet Keza KUNDAKÇI 27 Ağustos 2014 / 13:31

Ulalılar Örnek Tekstil Limited Şirketinin sahibi Turcan Pektaş’a teşekkürler ediyoruz,amacı reklam değilse,kusurumuza bakmasın biz biraz kötü niyetliyiz (sorgulayıcı ve araştırmacıyız da aynı zamanda…) ancak BU VATAN İÇİN CAN VERMİŞ EVLATLARINI VERMİŞ BU DEĞERLİ AİLELERİMİZE SAHİP ÇIKMASI GEREKEN DEVLET NEREDE ? bizim insanımız çok gururludur,onurludur,kırılgandır,hassastır,KURTULUŞ SAVAŞINDA GAZİ OLMUŞ,ŞEHİT OLMUŞ MAAŞ HAKETMİŞ ANCAK BU MAAŞI KABUL ETMEYİ BİLE, İÇİNE SİNDİREMEYEN NİCE AİLELERİMİZ VAR,BEN NET TANIYORUM…

DİNİMİZİN DE BUYRUĞU OLDUĞU GİBİ,
“SAĞ ELİN VERDİĞİNİ SOL GÖZ GÖRMEYECEK” DENİR,YARDIMA MUHTAÇ BİRİNE DAHİ YARDIM EDERKEN,
BU İNSANLARIMIZ ÇOK DAHA FARKLI,
AMAN KAŞ YAPAYIM DERKEN GÖZ ÇIKARMAYALIM,
İNCİTMEYELİM,
KMSEYİ,
EN ÇOK DA,
BU VATAN İÇİN ŞEHADET ULAŞMIŞ,
YERİN ALTINDA YATAN ŞEHİTLERİMİZİ…

muzaffer 27 Ağustos 2014 / 15:41

tebrik ediyorum allah yardımlarınızı baki eylesin