Şehit aileleri ve gazilere devlet övünç madalyası verildi « Hamle Gazetesi

Şehit aileleri ve gazilere devlet övünç madalyası verildi

Bu haber 08 Mayıs 2019 - 0:20 'de eklendi ve 905 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3 şehit ailesi ve 2 gaziye tevcih edilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratları, düzenlenen törende Muğla Valisi Esengül Civelek tarafından takdim edildi.

Metin Karakoç

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3 şehit ailesi ve 2 gaziye tevcih edilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratları, düzenlenen törende Muğla Valisi Esengül Civelek tarafından takdim edildi.

Törene Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Marmaris Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Binbaşı Oğuz Eryılmaz, Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İlkay Türkoğlu, şehit aileleri ve gaziler ile protokol üyeleri katıldı.

Madalya ve Berat takdim töreninde konuşma yapan Vali Civelek, “ Şanlı tarihimizin, egemenliğimizin, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün, ölümsüz abideleri şehitlerimize Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından tevcih edilen Devlet Övünç Madalyaları ve Beraatlarının takdimi töreninde bir aradayız. Vatanını, devletini, milletini canından üstün tutan, seve seve canını feda eden, bir gül bahçesine girercesine kara toprağa düşen şehitlerimize ve kahraman gazilerimize şükranlarımızı rahmetle, minnetle anarak ifade ederken, aynı zamanda Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile birlikte ebediyete irtihal eden gazilerimizi de rahmetle, şükranla, minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize aileleri ile birlikte sağlık, afiyet ve huzur dolu günler diliyorum. “ dedi.

Ramazan ayının rahmet mağfiret ve bereket ayı olduğunu belirten Vali Civelek, Ramazan Ayının ilk gününde Ramazan ayının yüce maneviyatında şehit yakınları ve gazilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ramazan ayının ülkemize, milletimize ve tüm islam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Konuşmanın ardından Şehitlerimizin ve Gazilerimizin özgeçmişleri ve madalya beratları okundu.

Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına Devlet Övünç Madalyası ve Beratlarını şehit Jandarma Kıdemli Binbaşı Kıvanç Cesur’un oğlu Demiralp Kuvanç Cesur’a, şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk’ün babası Ali Cantürk’e, şehit Jandarma Üst Çavuş Mustafa Ayna’nın kızı Melek Naz Ayna’ya, malul gazi Jandarma Komando Çavuş Erkan Hüdaverdi ve malul gazi Uzman Çavuş Ümit Ünlü’nün kendilerine Muğla Valisi Esengül Civelek takdim etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.