Şehir ve Planlama bölümü öğrencileri Menteşe’de

Bu haber 25 Ekim 2016 - 0:06 'de eklendi ve 435 kez görüntülendi.

sehir-plancilari-1Pamukkale Üniversitesi Şehir ve Planlama Bölümü 40 öğrenci, beraberindeki öğretim görevlileri ile birlikte ‘Planlama Projesi’ kapmasında Menteşe’yi ziyaret ettiler.

Haber Merkezi

Pamukkale Üniversitesi Şehir ve Planlama Bölümü 40 öğrenci, beraberindeki öğretim görevlileri ile birlikte ‘Planlama Projesi’ kapmasında Menteşe’yi ziyaret ettiler. Ziyarette öğrenciler, Menteşe’de ilçemizi tanımak ve potansiyellerini keşfetmek amacıyla kente dair analiz çalışması gerçekleştirdi.

Menteşe Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Sami Tomurcuklu ile Kentsel Sit Alanı içerisindeki bölgede Muğla evleri ve sokaklarını gezerek keşfeden öğrenciler, daha sonra Asar Dağına çıkarak kenti panoramik şekilde incelediler.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, tarih ve kültür kenti Menteşe’de her yıl ülkemizin farklı üniversitelerinden gelen öğrencileri ağırladıklarını belirterek, “Ülkemizin farklı coğrafyalarından gelen öğrenci kardeşlerimiz ziyaretlerinde hem projelerini çalışıyor, hem de kentin tarihi ve turistlik yerlerini geziyorlar. Böylelikle ilçemizi daha yakından tanıma fırsatı buluyorlar ” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.