Şehir Planlama öğrencileri, Menteşe’yi inceledi

Bu haber 19 Ekim 2015 - 23:57 'de eklendi ve 634 kez görüntülendi.

Şehir Planlama öğrencileri, Menteşe’yi inceledi (1)Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim görevlileri ile birlikte yaklaşık 80 öğrenci Menteşe’yi inceledi.

İlkay Yıldız

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim görevlileri ile birlikte yaklaşık 80 öğrenci kente ilişkin araştırma, bilgi toplama ve mekansal saptamalar yaparak, geleceğe yönelik planlama çalışmalarına temel oluşturacak verileri elde etmek amacıyla ilçemiz Menteşe’yi ziyaret ettiler.

Ziyarette, öncelikle Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ile bir araya gelen Üniversitenin öğretim görevlileri daha sonra öğrenciler ile birlikte, Menteşe Belediyesi’nin düzenlediği toplantı da muhtarlar ile bir araya geldiler.

Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi Nail Çakırhan solunda düzenlenen toplantıda muhtarlar, öğrencilerin köy-kent ilişkisi ile tarım, turizm, geçim kaynakları ve köylerin gelecekteki durumları hakkında ki sorularına içtenlikle cevapladılar.

Menteşe Belediyesi Başkan Yardımcısı Levent Ünver, toplantıda yaptığı konuşmada, “Öncelikle hoş geldiniz diyorum. Sizler ile bugün burada bir arada olmak bizler için çok önemli. Muhtarlarımız ile buluşmanız ve yaptığınız araştırmalar umarım ki ilçemizin geleceğine ışık tutacak, olumlu sonuçlar çıkartır” dedi.

Toplantı sonrası öğrenciler, Menteşe Belediyesince düzenlenen gezi ile kırsal mahalleler ve kent içinde planlama çalışmaları yaptılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.