Şehir Merkezi’nde Acil Sağlık Merkezi

Bu haber 13 Ocak 2018 - 11:50 'de eklendi ve 2.113 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Hava kokar mı?

Kokar… Tuz kokar da hava kokmaz mı…

Havadaki koku, orada kalabalığı oluşturanların kokusudur.

AK Partililerin kalabalık olduğu yerde hava AK Parti kokar. Bana daral gelir, ağırlık basar. Oradan kaçmaya bakarım.

Şimdi AK Partililer buna tepki gösterir. Göstermeyin…

Çünkü CHP’lilerin kalabalık olduğu yerde de hava CHP kokar. Bana orada da daral gelir, ağırlık basar. Oradan da kaçmaya bakarım.

CHP ve AK Parti danışma kurulları, kongreleri böyle yerler değildir. Oralarda ağırlık basmaz, kaçmaya kalkışılmaz. En azından benim için böyle… Çünkü oralar onların mekanlarıdır…

Benim kastettiğim, Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğünün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlediği yemek ile aynı gün Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün düzenlediği gece…

 

xx        xx        xx

BURASI SİYASİ KURUM MU?

Dünde söz ettim Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğünün yemeği bize göre tam fiyasko…

Bir önceki İl Müdürü de AK Parti’den milletvekili aday adayı olmuş ve müdür olarak düzenlediği basın kahvaltısında adaylığını açıklamaya kalkışmıştı!

Yeni müdürün niyetini okuyabilmemiz için erken! Bir iki icraatını daha görelim bakalım…

Ancak yeni Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü için “Basını tanımasında, enformasyonu öğrenmesinde yarar var” diyebiliriz…

Eğer biraz “enformasyon” bilse o yemekte “Çalışan Gazeteciler Günü” yaşanabilirdi… Madem bilmiyorsun, Basın İlan Kurumu ile el ele verip, onların tecrübesinden yararlanabilirdi. Cemiyet Başkanlarının görüşünü alabilirdi…

İstişare yapan kazanır.

Basın Yayın ve Enformasyon Muğla İl Müdürü Sezgin Sağun sanıyorum 10 Ocak vesilesi ile öne çıkmak, tanınmak istedi. Ki hazır gazeteciler ve AK Partililer orada diye potansiyel milletvekili aday adayı emekli müdür de oradaymış!

Bir kısım daire müdürü ve sendika başkanı “siyaseti” parti teşkilatlarına ne zaman bırakacaklar bilmiyorum…

Giden arkadaşlarım söyledi, o gün basın yemeğinde AK Parti kokusu varmış…

 

xx        xx        xx

BU GECEDE CHP KOKUSU YOKTU

Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğünün düzenlediği öğle yemeği Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi VİP Salonu’nda gerçekleştirilmiş.

Üniversitede olmasa ne yapacaklarmış bilmiyorum!

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün düzenlediği “Çalışan Gazeteciler GecesiBağlarbaşı Restoran’da gerçekleştirildi.

Sadece “çalışan gazeteciler” davet edilmişti. Patronlar ve yaşamını gazetecilik yaparak sürdürenler dışında kalanlar davet edilmemişti…

Sağcısı, solcusu; CHP’lisi, AK Partilisi, MHP’lisi ve İYİ Partilisiylegazeteciler2017’nin yorgunluğunu atarcasına bir güzel eğlendiler.

En önemlisi Başkan Gümüş ile Başkan Yardımcısı Levent Ünver ve Başkan Vekilleri Murat Gökalp, Mehmet Güven dışında ne il başkanı, ne ilçe başkanı, hiçbir siyasi yoktu…

Havada CHP kokusu değil, gazeteci kokusu vardı!

 

xx        xx        xx

MUSTAFA MUĞLALI CADDESİ CANLANIYOR

Saatli Kule’den Konakaltı Kültür Merkezi’ne uzanan cadde “Saatli Kule Caddesi” olarak bilinir, anılır. Saatli Kule’den Arastanın içine uzanan bölüm öyledir de Saatli Kule ile Konakaltı arasında kalan bölüm “Mustafa Muğlalı Caddesi”dir.

Bu cadde üzerinde “Yörük Obaları Evi” diye anılmaya başlayan sivil mimarlık örneği yapı ise “Hacıkadılar Evi”dir. İl Özel İdaresi tarafından Faruk Aksoy mirasçılarından satın alınıp, “etnografya müzesi” yapılmak üzere restore edilmişti. Tarihi yapı İl Özel İdaresi kapanınca Büyükşehir Belediyesi mülkü oldu.

Bu caddede iki tarihi yapı daha yaşama kavuşturuldu.

Kökcüler Evi” ve “Özhanlar EviMenteşe Belediyesi tarafından satın alındı ve restorasyonları tamamlandı. Çalışan Gazeteciler Gecesi’nde restorasyonlar için Başkan Gümüş’ü tebrik ettik. “O caddede ‘Devrim Gazetesi’nin ve ‘CHP İl Başkanlığı’nın faaliyet gösterdiği iki katlı, cumbalı yapıyı da yaşama kavuştursanız” dedim.

Başkan Gümüş’ün yanıtı şöyle oldu:

O caddeyi canlandıracağız. Ona da bakarız. Bu işe mülk sahipleri de el atsınlar. Belediye olarak yardımcı oluruz.

 

xx        xx        xx

BELEDİYE İŞLETMECİ VE ÖRNEK OLUYOR

Başkan Gümüş, gecede yaptığımız sohbette Kocamustafa Efendi, Mustafa Muğlalı, Saatli Kule Caddeleri ile Konakaltı ve Saburhane Meydanlarını canlandırmak, ayağa kaldırmak için ellerlinden geleni yaptıklarını ve yapacaklarını belirtirken, “O bölgenin canlılığını kaybetmemesi ve daha da canlanması adına Belediye Başkanlığı birimlerimizi eski garaj alanına taşımaktan vazgeçtik.” diyerek şu bilgileri verdi:

Mustafa Muğlalı Caddesi’ndeki restorasyonları tamamladık. Konakaltı Kültür Merkezi bitişiğindeki ‘Özhanlar Evi’ni ‘Zabıta Müdürlüğü’ olarak kullanacağız. Pazartesi günü taşınacaklar. Hacıkadılar Evi’nin karşısında restore ettiğimiz ‘Yaraşlılar Evi’de denilen, Nevzat Kökçü varislerinden aldığımız ‘Kökcüler Evi’ni hemşerilerimizin hizmetine açtık. Kendimiz işleteceğiz. Burada Muğla Mutfağı’nı öne çıkaracağız. Keyfoturağı’nı da kendimiz işleteceğiz. Orda da Muğla Mutfağı hakim olacak. Geleneğimiz, kültürümüz yaşayacak.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atapark (Ardore) ile ilgili tahliye davasının sürdüğünü belirten Başkan Gümüş, “Mahkeme bitince burayı ihale etmeyeceğiz. Atapark olarak kendimiz işleteceğiz.” dedi.

Başkanı bu çalışmaları için kutluyoruz. Gece için teşekkür ediyoruz…

 

xx        xx        xx

ŞEHİR MERKEZİNDE ACİL SAĞLIK MERKEZİ

Sadece Menteşe Belediyesi’nde “Eski Muğla” canlandırılmıyor.

Eski Devlet Hastanesi ve çevresi de yakın zamandaki canlılığına geri dönüyor.

Şehir merkezine “Acil Sağlık Merkezi” geliyor.

Bu çok önemli bir gelişme.

Bu beklenmedik gelişme için AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Tamer Topal ile İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer’e teşekkür ediyoruz.

Siyaset ile bürokrasi “Muğla için” el ele verirse neler olmaz ki…

 

xx        xx        xx

AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Tamer Topal önceki gün sosyal medya hesabından sevindirici bir paylaşımda bulundu.

Sağlık Bakanlığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemizin yeni binasına taşınmasının ardından bazı sıkıntılar ortaya çıkarken, sıkıntıların giderilmesi içinde çalışmalar yapılıyor. Bu konuda açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı Topal şu bilgileri verdi:

Menteşe İlçesindeki eski binamızda poliklinik hizmetleri devam etmektedir. Mesai saatleri dışında hastalarımızın ‘Acil’e gitme konusundaki sıkıntılarla ilgili İl Sağlık Müdürümüz Dr. İskender Gencer ile bir görüşme gerçekleştirdik. En yakın zamanda eski Devlet Hastanesi acil servisinin 08:00 ile 24:00 saatleri arasında hizmet vermeye başlayacağının ve vatandaşlarımızın bu saatler arasında enjeksiyon ve pansuman hizmetlerinin de burada görülmesi için çalışmaların yapıldığını söyledi. İl Müdürümüz özellikle acile müracaat eden hastalarımız için bir ring aracı görevlendirmesi yapılıp, gerekirse yeni binamıza ihtiyaç olması halinde hastaların taşınacağını da ifade etti. Ayrıca yeni hastanemizde mevcut merdivenlerimizin hemen yanına otomatik yürüyen merdivenlerle ilgili çalışma başlatıldığının, yaşlı ve engelli hastalarımız için bu sorunun en kısa sürede çözüleceği bilgisini de aldık.

AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Tamer Topal’dan yeni müjdeler bekliyoruz…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.