Seçimlerde Neden Hep AK PARTİ Birinci Oluyor

Bu haber 09 Nisan 2014 - 17:58 'de eklendi ve 1.450 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Hüseyin Nizamoğlu

Ak Parti;  Menderes’in, Demirel’in ve Özal’ın hizmet bakımından devamı olduğunu kurulurken hissettirdiği gibi olduğundan…

Seçimsiz iktidar arayanların korkulu rüyası olduğu için, 1961 Anayasası ile getirilen, özerk adı verilen kuruluşların yetkilerini TBM Meclisine iade ettiği için…

Suç hatta milli suç işleyen, Ergenekon terör örgütünün üyeleri hakkında verilen cezalardan

anlaşılacağı gibi, Ordu’da, Hukuk’ta, Üniversitelerde kısmen temizlik yapıldığı halde aşırı uç

basın, 27 Mayıs’ta alkış tutan ayni basın, her kötülüğün anası olan CHP’de hiç değişmedi. 27 Mayıs’ta, 12 Mart’ta ihtilalin hazırlayıcısı olarak hala devam ediyor.

SAĞ İLE SOL’UN İLK BİRLEŞMESİ 1987 MAHALLİ SEÇİMİ İLE BAŞLADI

Ülkemizde, 1983 seçiminde tek başına iktidar olan Özal hükümeti, çok değişik ve yeni görüş

getirmiştir. Türk parasının dünyanın her yerinde beynelminel para hüviyeti gelmiştir.     Müteahhitlerimiz diş ülkelere açılmıştı. Merhum Özal, dış ülkelere geziler tertip ettiğinde,  Türk işadamlarını yanında götürerek iş bağlantıları yapılmasına zemin hazırlamıştır.

Özal zamanında enflasyon düşmedi amma, bol para kazanma imkanları yaratılmıştı.

Millet, hayatında fazlası ile memnun bir halde iken, eski siyasilerin af edilmesini gündeme getirmesi, kendisinin sonu olmuştu. Süleyman Demirel’in Doğru Yol Partisi ile Erdal İnönü’nün SHP’si, 1987 mahalli seçiminde birlikte hareket ederek seçimi ikili kazanmış idi. Tabi birliktelik, 1991 seçiminde devam edince iktidar oldular.

Demirel 17 yıl iktidarı süresinde, CHP liderleri ile hiç açıktan görüşmezdi. Hep kavgalı olarak geçirdi. CHP’nin bir Sağcı parti ile ortak olması, ülkede her şeyin tersine gitmesi demek olmuştur. Demirel Çankaya’ya çıkınca, partisinin yeni genel başkanı seçilecekti. Aday

olanların içinde yalnız Çiller, Demirel’in adamı değildi. Ama öfkeli Doğru Yol Partisi delegeleri Demirel’in inadına Çilleri Genel Başkan seçmişti. Aynı sıralarda da CHP yeniden açılarak, lideri de Deniz Baykal olmuştu. Bu durumda her iki partinin yeni liderleri hükümeti devam ettirecekti. Nitekim, 1995 seçimine kadar bu hükümet devam etmiştir. 1995 seçiminde en büyük olan Merhum Erbakan Hocanın partisi idi. Artık ülkede düzen bozulmuştu. Hazır çoğunluk varken, Çiller Başbakan olacağı yerde, azınlık olan Mesut Yılmaz Başbakan oldu.

Artık her emir askerde idi. Cumhurbaşkanı korkuluk gibiydi. Mesut Yılmaz’ın eceli Deniz Baykal’ın elinde idi. Nitekim erken seçim için zorlayan Deniz Baykal ilk seçimde baraja takıldı ve ikinci Sol parti olan merhum Ecevit’in partisi beş Sağ partiye rağmen beş fark yapabildi. Ortakları Mesut Yılmaz ile Bahçeli tam uyum sağladılar. Hatta askerin emri ile seçtikleri Cumhurbaşkanı da Ergenekon örgütüne tam destek olanlardan idi.

Üçlü koalisyon hükümetinin ikisi Sağ biliniyordu. Hatta, bizler tam olarak Bahçeli’ye destek olmuştuk. Bu ortaklığa şiddetle karşı olmamız dikkate alınmadı. Bu dönem de iyice anladık ki

bu ülkede Sol parti ile ortaklık yürümez.

ÜLKEDE TEK ÜMİT AK PARTİ OLARAK BEĞİNLERE YERLEŞTİ

Nitekim ilk yapılan seçimde (3 Kasım 2002 ) Bu üç partinin üçü birden baraja takılarak sandıktan çıkamadılar. Tek başına iktidar olan AK Parti, tayinle gelmiş devletin kilit noktalarında milletin savunma etkinliklerini Millete karşı tehdit olarak kullananları destek olan Hukuk, Sol Basın ve CHP birlik oldular. Bu ekibe 2007’den itibaren MHP’de katıldı. 2010’lardan itibaren din adına yerli Humeyni de katılınca ekibin tamam olduğunu sandılar. Ancak Hoca takımı ortaya çıktığı tarihte asker kökenli ihtilalciler ortada yoktu.

NEDEN AK PARTİ BU KADAR DESTEK BULDU

Çünkü yıllardan beri Türkiye’yi boğan Askeri vesayetten Ak Parti kurtardığı için, 2007 muhtırasına karşı Ak Parti dik durduğu için, Ergenekon örgütüne hukuk yolu ile hesap sorduğu için, dinsizliğe takıntılı laikliğe son verip, dindarların horlanmasına mani olduğu için, TL’den altı sıfırın atılması, 40 yıllık enflasyonu tek rakamlı hale getirdiği için, TOKİ kanalı ile milyonlarla dar gelirliyi ev sahibi yaptığı için…

Kıyamete kadar ödenme ümidi olmayan IMF borçlarını sıfırladı, ihracat ve Merkez Bankasındaki döviz miktarını zirve yaptığı için,  öğrencilere bedava kitap verdi, sağlık konusunda büyük reform yaptı. Marmaray gibi büyük ve pahalı deniz altı geçidini, Avrupa’nın en büyük hava alanını ve meşhur kanal projesi ile üçüncü boğaz köprüsünü cesaretle başladığı için Milletinin sevgisini kazanmış olan Ak Parti için kimler ne gibi iftira atsa ancak kendilerine zarar verecekleri belliydi. Nitekim, ülkede yok olan muhalefet liderleri yerine umarız, yeni fikirlerle yüklü liderler ortaya çıkar ve ülke de Demokratik Hukuk rayına oturmasını arzu ediyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
Reşat Öztepe 10 Nisan 2014 / 12:19

Hacı Hüseyin Amcam;bileğine ve yüreğüne sağlık.Tüm fikirlerimin tercümanı olmuşsun.Ellerinden öperim.3 Kasım da Tüm Türkiye de Ak Parti %34 idi.Muğla da % 13 idi.12 yıl sonra baktığımızda AkParti Tüm yurtta % 46 Muğalda %32 civarında.12 yıl geriden takip ediyoruz,ak parti farkını.Böyle giderse 2023 tarihinde bile muğlamız farkı örmemezlikten gelerek yine de bildiği duayı okuyacak gibi görünüyor.Ayrıca birönceki yazınızda Yunanlıların ve İtalyanların bastıkları yerlee dikkat çekmişsiniz.ben de katılıyorum.selam ve hürmet.

Şeref ŞEN 14 Nisan 2014 / 16:45

Doğru tespitler, ancak ” 87 mahalli seçimleri” 89 olacak,87 de mahalli seçim olmadı.