Seçim sonucu muhalefetin iflasıdır

Bu haber 06 Nisan 2014 - 19:47 'de eklendi ve 766 kez görüntülendi.

secim6516565530 Mart yerel seçimlerinden aldığı büyük bir zaferle yoluna devam eden Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, geçen dönem meclis üyelerini, bu dönemin meclis üyesi adaylarını tam kadro aileleriyle birlikte akşam yemeğinde bir araya getirdi.
Haber Merkezi
Geçmiş ve bu dönem meclis üyeleri ve adaylarının aileleriyle birlikte katıldığı yemekte, Başkan Saatcı ve Eşi Nesrin Saatcı tüm meclis ekibi ve ailelerini kapıda karşıladı. Yemekte konuşan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Merhum lider Alparslan Türkeş’i unutmayarak, “Bu akşam Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Merhum Alparslan Türkeş’in ölüm yıl dönümü. Bu anlamda ilk önce merhum Genel Başkan Alparslan Türkeş’i rahmetle anıyorum. Çünkü üstümüzde emeği var. Biz bir seçim kazandık ve hepimiz tarihe şerh düştük. Bu anlamda birbirimizi binlerce teşekkür etsek azdır. Olmazı başardık. Her geçen gün neyi başardığımızı, nasıl başardığımızı ve kimlere karşı başardığımızı düşündüğümüz zaman inanın çok güç bir yol almışız. Hem yol açtık, hem yürüdük. Hem yol açıp hem de yürümek çok zor. Ama biz bir şeyi ispat ettik. İnanırsan, güvenirsen, birbirinle kol kola girersen başarılmayacak hiçbir şey yok” dedi.
Başkan Saatcı, “Biz şimdiye kadar yola çıktığımız hiçbir arkadaşımızı yolda bırakmadık. Biz bu saatten sonra kayıp oylarla birlikte 35 bin kişilik sağlam bir ekibiz. Ve bu ekibin görevi bitmedi. ‘Bu ekip sadece Behçet Saatcı’yı bir dönem daha belediye başkanı yaptı, bitti’ Hayır! Bu 35 bin kişinin sorumluluğu var. İlerleyen günlerde çok daha farklı şeylere kanalize edilirse, hedef gösterirlerse bu kitlenin Türkiye’ye vereceği çok dersler var. 35 bin kişilik hareketin kesinlikle irtibatının kopmaması gerekiyor” şeklinde konuştu.
Ülke gündemine de değinen Başkan Behçet Saatcı, “Türkiye genelinde de bir gerçek var. Bunu da söylemeden geçemeyeceğiz. Türkiye genelinde Adalet ve Kalkınma Partisi bu ortamda % 45 oy alıyorsa, bu konuda artık sözün bittiği yerdir. Muhalefet dediğimiz siyasi partilerin genel başkanlarının ise iflasıdır. Bu lider yapısı ve bu teşkilat yapısıyla Sayın Başbakan’ın karşısında Türkiye’nin umudu olma şansını kaybetmişlerdir. Türkiye hep dediğimiz gibi yeni yüzlere ve yeni siyasi oluşumlara ihtiyacı olan ve buna gebe olan bir pozisyondadır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.