Seçim güvenliği bilgilendirme toplantısı yapıldı

Bu haber 21 Ocak 2014 - 19:57 'de eklendi ve 582 kez görüntülendi.

secim65161565Muğla seçim güvenliği toplantısı Vali Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında Valilik Özer Türk Toplantı salonunda yapıldı.
İlkay Yıldız
Valilik Özer Türk toplantı salonunda yapılan seçim güvenliği bilgilendirme toplantısına Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Garnizon Komutanı Jandarma Kurmay Albay Halil Çelik, Menteşe Kaymakamı Zeki Aslan, Muğla Emniyet Müdürü Ahmet Akbal, Muğla Belediyesi temsilcileri ile seçime girecek siyasi partilerin il başkanları katıldı.
Toplantıda konuşan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, “ Devasa bir sürecin içerisindeyiz. Sadece rakamsal ifadelerle zaman, mekân, aday sayısı siyası parti sayısı, sandık sayısı itibarı ile bakarsak devasa bir süreçtir. Boyutlarına bakıp yapmamız gereken, yapacağımız işleri, yaşayacağımız sorunları muhakeme edersek olaya tekil bakmış oluruz. İlk adımını bugün attığımız süreci, bir demokrasi şenliğine dönüştürebilmek, meşru şartlarda siyasi rekabet içerisinde 30 Mart’tan sonra oluşacak Büyükşehir Belediye Başkanlığı, ilçe belediye başkanlıkları, ilçe belediye meclisleri, mahalle muhtarlıkları ve ihtiyar heyetleri oluşturulması sürecinde gerçek anlamda mutluluğa dostlukların pekişmesinde, toplumun tüm kesimlerinde paylaşılmasına, yeniden bazı konuların analiz edilmesine, hedefler konulmasına vesilede kalabiliriz” dedi.
Vali Güvençer’in konuşmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Yusuf Say, hazırlanan sunumu katılımcılara aktardı. Toplantı daha sonra soru-cevap olarak devam etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.