SAYIN YAYMAN:’’MUĞLA’YA HİZMET İÇİN VARIM’’ DEDİ

Bu haber 06 Mayıs 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.284 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Muğla Vali yardımcılarından Dr. Mestan Yayman’ la ilgili geçtiğimiz hafta içinde bu köşemde değil de cız köşemde ki yazımda yani cızlamamda bir şeyler yazmıştım. Neydi bu yazı? “Sayın Yayman AKP içinde nice kurt politikacılar var. Dikkat edin. Siz genel seçimlerde Muğla’da milletvekili sıralamasında birinci sıraya geldiniz. Sonra ne oldu? Hiç bir şey. Bu seferde aynı duruma düşmeyin” dedim. Sayın Yayman bu yazmış olduğum cızlamayı okumuş olacak ki bir iki gün sonra beni arayıp hal ve hatır sordu. Ben kendisini uzun yıllardan bu yana tanırım. Görüşülen hal hatır sonrası ben yine Muğla Büyükşehir belediye başkan adayı olup olmayacağını sorduğumda Sayın Yayman yine sessizliğini korumaya çalıştı. Ben tekrar ısrarcı olunca başkanlık için niyetli olduğunu vurguladı.
Sayın Yayman bu iş ufak tefek bir iş değil. AKP’den Muğla Büyükşehir belediye başkanlığı için başta Muğla örgütü ve Ankara’dan sinyal aldınız mı diye sorduğumda:
“Sayın Kocabıyık hem Muğla örgütünden hem de Ankara’dan sinyal almadan bu işlere girişmem. Evet, Muğla insanına daha güzel hizmetler getirebilmek için bu yarışın içine girdim. Ve çalışmalarımı sürdürmekteyim” dedi.
Muğla Vali yardımcısı Dr. Mestan Yayman uzunca bir dönemden bu yana tanırım dedim ya kendisi çalışmış olduğu İlçelerde hele yine bugün görev yeri olan Muğla’da kibarlığı ve efendiliği ile tanınan bir brokrattır. Muğla Büyükşehir belediye başkanlığı için önümüzdeki günlerde aylarda karşısına aday çıkar mı çıkmaz mı bilemem ama bilinen bir gerçek varsa Sayın Yayman şimdiden ben varım diye ortaya çıkması cesaretlerin en büyüğüdür. Daha yerel seçimlere bir hayli vakit olmasına rağmen AKP İl Örgütü içinde seçim çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Önceki yazımda da belirttiğim gibi parti içinde birileri çıkıp da Evet ben şu İlçenin belediye başkan adayıyım diye konuşamıyor. Her halde bu da parti disiplini galiba?
Son aldığım bilgilere göre Sayın Yayman adaylık için 6 ay öncesinde çalışmalara başladığı da söylenilmekte. Kendisinin söylediği gibi Muğla örgütü ve Ankara’dan göz kırpılmış olacak ki ben Muğla’ya hizmet için varım diyebiliyor Muğla Vali yardımcısı Dr. Mestan Yayman. Son söz olarak bende diyorum ki cesaretliymiş iyi hoşta yarın sen çekil kenara bizim Muğla adayımız şu isim olacak denildiğinde siz yıpranmamış olmaz mısınız? Tıpkı Ak partinin sizin genel seçimler öncesi temayül yoklamasında Muğla’da birinci sıraya gelmenize rağmen harcadığı gibi. Dost insanın yüzüne söyler Sayın Yayman. Ben yinede cesaretinizden dolayı sizi kutladığımı belirtmek istiyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Saim Öztürk 07 Mayıs 2013 / 21:36

Daha öncede,kamu görevlileri değişik partilerden aday oldu ve olmayada devam edecekler.Sayın Vali Yardımcısı Yayman’da AKP’den aday olmuştu.Sonucunda seçilemedi.Ancak kamudaki görevine geri döndüğü halde,hala AKP üyesiymiş gibi davranması hoş bir görüntü vermiyor.