SAYIN TOKAT TEKRAR ADAYIM DEDİ

Bu haber 04 Temmuz 2013 - 0:05 'de eklendi ve 1.359 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Milas CHP siyaseti de her yerde olduğu gibi bir hayli hareketli geçiyor. Hareketli geçtiği gibide gruplaşmalarında olduğu alenen görülüyor. Bu hafta Milas İlçesine gidip bazı seçmenlerle görüşüp bilgiler almaya çalıştık. Bugünkü köşemizde yazacağımız bilgi ise CHP’li belediye başkanı Muhammed TOKAT’la ilgili olacak. Bodrum sahilinden Milas İlçesine geldiğimizde CHP seçmenleriyle ayrı ayrı kahve ve kıraathanelerde güzel bir görüşmemiz oldu. Milas belediye başkanı Muhammed TOKAT’la ilgili bilgiler almaya çalıştık.
Bazı partililer CHP içinde bir hayli gruplaşmaların olduğunu, bununda CHP’ye zarar verdiğini dile getiriyorlar. Milas’ta CHP içinde birkaç aday adayı olduğunu yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili İlçede ön seçim mi yoksa CHP genel merkezi tarafından atama mı yapılacağını bilmedikleri için seçim zamanını bekleyelim görelim diye konuşuyorlar.
Yaşlı Ahmet Amca ismindeki bir vatandaş bakınız neler söyledi: Oğlum seçim denilince her şey akla gelir biliyorsunuz. Milas’ta yıllar önce yapılan belediye başkanlık seçimlerinde biz birbirimizle uğraşalım derken belediye başkanlığı elimizden gitti. Yani sağ parti kazandı. Bu yenilen kazığı unutmamamız gerekir. CHP’liler olarak aklımızı başımıza toplayıp birlik ve beraberlik içinde olmalıyız dedi. Ve yanındaki arkadaşları da Ahmet Amcanın görüşlerini aynen benimsediklerini dile getirdiler.
Milas’taki yapılan sohbette ben ne olacak Milas belediye başkanlık seçimleri diye sorduğumda İlçede CHP içinde birkaç adayın olduğu söylenilmekte. Biz hangisi atanırsa atansın o başkanın yanında oluruz ve çalışır. Milas belediyesini CHP’ye kazandırırız dediler.
Milas belediye başkanı Muhammed TOKAT’ın çalışmalarından memnun olup olmadıklarını sorduğumda değişik masalarda oturan vatandaşların çoğunluğu belediye başkanımız Muhammed TOKAT’tan çok memnunuz. Milas’a bir hayli katkıları oldu ve olmaya devam ediyor. İnşallah bir dönem daha belediye başkanı olurda İlçemize yapmış olduğu önceki dönemlerdeki çalışmaları yapar diye konuştular.
Daha sonra belediye başkanı Muhammed TOKAT’la konuştuk. Sayın Tokat uzun yıllar CHP çatısı altında çalıştığını sırayla Milas CHP Gençlik kolları başkanlığı, İlçe sekreterliği, belediye meclis üyeliği, CHP İlçe başkanlığı ve son olarak da belediye başkanlık görevinde bulunduğunu, belediye başkanlığı yapmış olduğu dönem içinde İlçede büyük hizmetler verdiğini söyledi. Milas’ın çalışkan başkanı Muhammed TOKAT’a tekrar belediye başkanı adayı olacak mısınız diye sorduğumda: Evet yine başkanlık için adayım. Milaslı seçmenim aday olmam konusunda ısrarcılar ve benim yanımda olduğunu söylüyorlar dedi.Bizde ne söyleyelim.Sayın Tokat’a bol şanslar diliyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.