Sayın Tekin, Sayın Küçük: Azalan Oylarımızı Çoğaltacağız

Bu haber 08 Ekim 2015 - 4:05 'de eklendi ve 1.063 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Yatağan Ak Parti siyaseti ile ilgili bir şeyler yazmak istiyorum. Bilindiği üzere 7 Haziran seçimlerinde Yatağan Ak Parti’de bir hayli oy azalması olmuştu, 2000 civarlarında gerçekleşmişti. Hal böyle olunca Yatağan Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve Kadın Kolları Başkanı Fatma Küçük yönetim kurulu üyeleri ile birlikte 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimlerde azalan oylarını çoğaltmak için yoğun bir çalışma içine girmişler.

Sevgili okurlarım, Ak Parti Yatağan’da niçin 7 Haziran’da oylarını azaltmıştı? Ben de bu konuyu önceki yazılarımda dile getirmiştim. Konu şu devlet dairelerinde taşeron olarak çalışan işçilerin %80’i AKP’ye önceki seçimlerde oy vermişlerdi. 7 Haziran seçimlerinde ise Ak Parti’ye kırmızı kart göstererek oy vermedikleri de yapılan sayımlarda belli olmuştur. Ama yine şimdi de oy vermeyeceklerini söylüyorlar. Başta hayat şartları, en önemlisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun taşeron işçilerin maaşlarını artıracağını söylemesiydi. Şimdi ne olur bilemem ama Ak Parti’nin Yatağan’da oylarını çoğaltacağını tahmin etmiyorum. Çünkü vatandaş bugünkü durumundan memnun değil. Hele ilçede eskiden oylarını Ak Parti’ye veren çok sayıda Demokrat Parti’lilerin bu seçimlerde oylarını CHP’ye vereceği de her yerde konuşulan konular arasında. DP’li bu seçmenlerin isimlerini vermek istemiyorum ama görünen köy kılavuz istemez derler ya çarşı pazar demeden çok sayıda Demokrat Partililer oylarını alenen CHP’ye vereceklerini dile getirebiliyorlar.

Sevgili okurlarım, hal böyle olunca Yatağan Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve Kadın Kolları Başkanı Fatma Küçük ise seçim startlarını verdiklerini, mahalle mahalle seçim çalışması yaptıkları izlenilmekte. Sayın Tekin ve Sayın Küçük önceki seçimlerde azalan oylarını çoğalmanın gayreti içimdeler. Çünkü her iki başkan yöneyim kurulu üyeleri ile birlikte yoğun çalışma içindeler. Başkan Ali Tekin köy gezilerinde olurken Kadın Kolları Başkanı Fatma Küçük ise ilçede ev ev dolaşıp seçmenlerden oy istemekte. Biz de biraz daha bekleyelim görelim Yatağan’da Ak Parti oylarını çoğaltacak mı yoksa azaltacak mı?

Gazetemize görüşlerini açıklayan Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Küçük: “İktidara gelmek için elimizden gelen tüm imkânları kullanmaktayız. Hedefimiz tek başımıza iktidar olmak. Onun da ilk ışığını Yatağan’da yakacağız ve böylelikle de oylarımızı çoğaltacağız” dediler sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.