Sayın Öztürk Muğla’da 3 Milletvekili Dedi

Bu haber 12 Ekim 2015 - 0:48 'de eklendi ve 1.107 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla Ak Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Nihat Öztürk’le Muğla’da bir söyleşimiz oldu. Etrafında birçok partili ise Sayın Öztürk’ün etrafında seçim çalışmalarını sürdürüyorlardı. Ak Parti Milletvekili Adayı Nihat Öztürk’le fırsat bulup sohbet etme imkânımız oldu. Samimi bir hava içinde yapılan konuşmada Sayın Öztürk Muğla’dan 3 milletvekili çıkaracaklarının sözünü verdi. Deneyimli bir siyasetçi olan milletvekili adayı olarak atanmasının ardında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğu kanısındayım. Nedeni de Sayın Öztürk Sayın Erdoğan’la uzun yıllar önce İstanbul’da seçim çalışmalarında birlikte hareket etmenin mükâfatını aldığı kanısındayım.

Sevgili okurlarım, Muğla Ak Parti Milletvekili 2. Sıra Adayı Nihat Öztürk çalışmalarına hız vermiş. İlçe ilçe ve mahalle mahalle dolaşıp seçmenlerle birlikte oluyormuş. Son günlerini ise Milas ve Bodrum ilçelerinde partilileri ile birlikte olan Sayın Öztürk geçtiğimiz hafta içinde de Fethiye, Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz ilçelerinde partilileri ile bir araya gelmiş seçmenlerden oy istemiş.

Yapılacak olan seçimlere az bir süre kala Ak Parti’nin tek başına iktidar olabilmesi ve Muğla’da 3 Milletvekili çıkarılması için uğraş içinde olduğunu söyleyen Ak Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Nihat Öztürk’e kendinizi bir anlatır mısınız diye sorduk. Sayın Öztürk bakınız neler konuştu:

Hüseyin Bey 01.03.1973 İstanbul Beykoz doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimimi İstanbul’da tamamladım. İstanbul Üniversitesi End. Elektronik Bölümünü bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldum. Bilişim ve Beyaz Eşya sektöründe faaliyet gösteren firma sahibiyim. Evli, bir kız çocuk babasıyım.

Nihat Öztürk’ün Siyasi Geçmişi: 1989-1995 yılları arasında İstanbul Beykoz ve Avcılar, Gençlik Kolları’nda çalıştım. Bu dönemde hemen hemen teşkilatın her kademesinde görev aldım.

1987 Yerel Seçimlerinde; Avcılar’da Mehmet Müezzinoğlu, Beykoz’da Yücel Çelikbilek ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’in seçim kampanyasında aktif olarak görev yaptım.

14 Ağustos 2001’de kurulan AK Parti’nin kurucuları arasında yer aldığım Marmaris İlçe Teşkilatında 2001-2004 yılları arasında İlçe Başkan yardımcılığı görevini yaptım.

2007 yılında kısa bir süre Ak Parti Muğla İl Teşkilat Başkanı ve devamında da 2011 yılına kadar Ak Parti Muğla İl Başkan Vekili olarak görev yaptım. 2004 Yerel Seçimlerinde Muğla İl SKM(Seçim Koordinasyon Merkezi) Başkanlığı görevini yürüttüm.

2004-2007 yıllarında Marmaris Ticaret Odası Üyeliği ve TOBB Merkez Delegesi olarak görev yaptım.

15 Aralık 2011-17 Ocak 2015 tarihleri arasında Ak Parti Muğla İl Başkanı olarak görev yaptım.

Teşkilatlardaki 25 yıllık bilgi ve tecrübesini Yeni Türkiye’nin inşasında, 2023 yolunda devamın ve partimin geleceği için Muğla’ya ve tüm insanlarımıza hizmetkâr olmak için aday oldum dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.