Sayın Kocadon Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mı?

Bu haber 27 Nisan 2017 - 1:23 'de eklendi ve 1.897 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, önceki gün Bodrum’daydım. O güzel masmavi denizi görülmeye değerdi. Yerli ve yabancı turistler cadde ve sokaklarda Bodrum’un temiz havasını soluyorlardı. Daha sonra Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’la konuşup Belediye Sarayı’nda buluştuk. Belediye Salonu’na girilirken dört bir yanı çiçeklerle donatılmış bir çiçek bahçesine dönüşmüştü. Bu güzellik karşısında Mehmet Kocadon’un makamına Bodrum Belediye Meclis Üyesi Niyazi Atare kardeşimle birlikte geldik. Belediye Başkanlık Sarayı’na girdiğimizde onlarca bayan memurlar ve sekreterler tarafından güler yüzlülükle karşılandık.

Sevgili okurlarım, aradan uzun yıllar geçtikten sonra hakikaten can dostu bir Belediye Başkanı olan Mehmet Kocadon tarafından içtenlikle karşılandığımızı da söyleyebilirim. Sayın Kocadon’la makamında oturma anımızda yapılan hoşça sohbetlerde yüzünden gülücüğü hiç elden bırakmıyordu. Konuşma tarzları ile insanları etkileyebiliyordu. Başkanlık makamına o kadar gelen giden ziyaretçi vardı ki sormayın. Ama Sayın Kocadon’un bana olan sevgi ve saygısından mı bilinmez hiçbir misafiri ben kalkıncaya kadar kabul etmedi. Bodrum Belediyesi’nde ben bir şu güzelliği gördüm, bir disiplinli çalışma olduğunu hissettim. Başkanlık Makamı’na gelen memurların hal ve hareketleri dört dörtlüktü yani saygının en büyüğünü gösteriyorlardı denizin mavisi ve havasının güzel olduğu saygın bir Belediye Başkanı olan Mehmet Kocadon’la görüşmek güzel bir görüntü olduğunu da söylemek istiyorum.

Sevgili okurlarım, Bodrum’un sevile Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’la yapmış olduğum sohbet anında yine Bodrum halkının yakınen tanıdığı renkli bir sima olan Belediye Meclis Üyesi Niyazi Atare bulunuyordu. Sayın Kocadon’un Bodrum be mahallelerinde sevilip sayıldığını bildiğim için bir soru sordum: Sayın Başkanım Bodrum halkı sizi seviyor ve sayıyor. Çünkü size gelmeden önce çok sayıda vatandaşla görüştüm. Çoğunluk Başkanımız bir tane diyebiliyordu. Siz tekrar Bodrum Belediye Adayı mısınız yoksa Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na mı adaysınız diye sorduğumda cevap olarak: Hüseyin Bey yarınlar ne gösterir bilemem ama ben şimdiden bir şey söylemek istemiyorum. Bodrum insanı benim canım ciğerim. Ama Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olmam içinde uzun zamandır üzerinde duruyorlar. Yarınlar ne gösterir ona göre hareket edeceğiz dedi. Ben yine devamında bir soru daha yönelttim. Sayın Başkanım Bodrum halkı sizi çok seviyor. Sağ sol demeden çok sevdiklerini söylüyorlar dediğimde yine cevap olarak: Hüseyin bey ben 19 yıldır Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğum süre içinde insanları kırmamaya çalıştım. Sevgi ve saygı gösterdim dedi.

Sevgili okurlarım, röportajın devamında: Sayın Başkanım siz CHP’den Belediye Başkanı seçilmenize rağmen ilçe ve köylerde diğer partilerden de oy aldınız. Bu nasıl oluyor diye sorduğumda cevap olarak: Hüseyin bey nasıl olacak ben vatandaşlarıma karşı hiçbir zaman particilik yapmadım. Vatandaşlarımın her şeyine koştum. Bodrum’un güzelliği için elimden gelen tüm imkanları kullandım dedi. Sayın Başkanım sizin için vatandaşlar çalışkan bir Belediye Başkanımız var. Allah başımızdan eksik etmesin diye konuşanlar çoğunlukta. Siz bu konuda neler söyleyebilirsiniz diye sorduğumda cevap olarak: Hüseyin bey söylüyorum ya her şey Bodrum’un güzelliği ve temizliği için uğraş veriyoruz. Vatandaşlarımızda bu çalışmalarımızı benimseyip takdir ediyorlar dedi. Sayın başkan son olarak bir sorum daha var. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacak mısınız diye sorduğumda: Her şey nasip, yarınlar ne gösterir görelim ona göre hareket ederiz dedi. Ben de Bodrum Belediye başkanı Mehmet Kocadon’a bilgilendirmelerinden dolayı teşekkür ettim sevgili okurlarım.

Sevgili okurlarım, son söz olarak şunu söylemek istiyorum, Bodrum halkı olarak sağ sol demeden Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u sevip ve sayıyorlar. Vatandaşların çoğunluğu Bodrum Belediye Başkanı Başkanlığı’nda kalmasını isterlerken yine çoğunluk olarak bazı vatandaşlarda Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmasını istiyorlar. Sayın Kocadon’la konuşmam anında şunu hissettim gönlünün yarısının Bodrum Belediyesi’nde yarısının da Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda olduğu kanısındayım. Bodrum’daki bazı CHP’liler ise Sayın Kocadon’un Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na soyunacağını söylediler.

Sevgili okurlarım, Sayın Kocadon yine ayrıca Bodrum’da demokratik kitle örgütleri, mahalle muhtarları, amir, memur ve işçilerle devamlı diyalog içinde olduğu bilgisini aldım. Hele Bodrum Belediyesi personelinin ise Başkanlarına aşırı sevgi ve saygı gösterdiklerini de gördüm. Elbette gösterilecek böyle sevgi ve saygıya layık Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a. Sayın Kocadon’da Bodrumspor sevgisi Bodrumspor’a şampiyonluğa getirtmiş. Tabi Başkan Sayın Kocadon’un sayesinde. Bodrum Belediye Başkanı sempatik görünümlü, güler yüzlü bir Başkan olan Mehmet Kocadon için söylenecek o kadar güzel konular var ki onu da bir dahaki yazacağım yazılarda okuyabilirsiniz.

Sevgili okurlarım, yarınlar ne gösterir bilemem ama ortada bir gerçek varsa o da Sayın Mehmet Kocadon’un gönlünün Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde yatmakta. Bu vesile ile geçtiğimiz gün içinde Sayın Kocadon’un sahsıma göstermiş olduğu ilgiyi de hiçbir zaman unutamam sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
salihdemir 28 Nisan 2017 / 16:56

Muğla’daCHP’ye oy veren her on kişiden en az 7 kişi Büyükşehir Belediyesine yapılan atamalardan ve atanan bürokratlardan rahatsızdır. Belediye seçimlerinde mevcut yönetime gerçek CHP’lilerin oy vermiyecektir. CHP’lilere yaptıkları ortadadır. CHP’liler hasretle 2 yılın geçmesini hasretle beklemektedir. Onun için Bodrum veya Marmaris Belediye Başkanlarından birinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmalıdır. Bunlardan birisi Büyükşehir Başkanı olursa Muğla’lı CHP ve CHP’liler esirlikten kurtulacaktır. CHP’lilere yaptıklarını Muğla Halkı iyi biliyor.