Sayın Gürün’e 15 Gün Önce ‘Başkan Olacağını’ Yazmıştım

Bu haber 04 Nisan 2019 - 2:28 'de eklendi ve 1.096 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün için bundan 15 gün önce Hamle Gazetesi’ndeki köşemde Sayın Gürün tekrar Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olacak diye dile getirmiştim. Niçin böyle yazmıştım, Sayın Gürün’e karşı CHP içinde birçok muhalif grup oy vereceklerini dile getirmişlerdi. Hem de ilimiz haricinde birçok ilçede bu konu dillenmişti. Ama sonra ne oldu Fethiye Belediye Başkanı Bağımsız Belediye Başkan Adayı Saatçı’da adaylığını açıklayıp Muğla başta olmak üzere beraberindeki çok sayıda ülkücülerle birlikte seçmenlerin karşısına küskün olan CHP seçmenleri ani bir karar verip birbirlerine haber gönderip tekrar Osman Gürün’den yana tavır almaları sonucu seçim atmosferi tamamen değişti diyebilirim. Hele bir de Sayın Saatcı’nın televizyon kanalında ben ülkücüyüm diye konuşması birçok sağ seçmen tarafından da oy verilmediği gözlendi.

Sevgili okurlarım, CHP’li seçmen ne söylüyorlardı yani Sayın Gürün muhalifleri Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ülkücü Behçet Saatçi ve yandaşları geleceğine yine Osman Başkan’ a oy verelim düşüncesi çoğunluktaydı. Muğla’da CHP’nin üst düzey yetkilileri de bir toplantı yapıp dargınları küskünleri ikna etme yoluna gittiler. Daha sonra ne oldu biliyor musunuz Sayın Gürün’ün yolu açılmış oldu. Ben de gitmiş olduğum ilçelerde Sayın Gürün’e karşı olanlar bu kez belediye elden gitmesin diye CHP’liler hep birlikte Osman Gürün’ün tekrar Muğla Büyükşehir Belediye başkanı olmasını sağladılar. Bu görüşten sonra ben de gazetemizde Dr. Osman Gürün’ün tekrar Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olacağını yazmıştım. Tabi bu yazıyı yazıp yarın bir de tükürdüğün tükürüğü yalamak vardı ve nitekim böyle bir şey olması. Sayın Gürün tekrar Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. Seçim atmosferinde AK Parti’nin adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır 2., Bağımsız Aday Behçet Saatcı 3., Mehmet Kocadon 4. diye dile getirdiğim yazıdan sonra birçok okurum yazımdan dolayı teşekkür ettiler.

Sevgili okurlarım, Sayın Gürün önceki yapılan seçimlerden bugün az bir oy farkı aldıysa da bu da CHP içindeki hizipleşmeden kaynaklandığını da söyleyebilirim. Bunu da tüm Muğla seçmeni biliyor. Gerçekleşen seçimde üçlü arasında kıran kırana bir seçim oldu. Önceki seçimlerde CHP’nin oylarının çok fazla olması bugün yapılan seçimlerde ise Sayın Osman Gürün Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı oldu ama CHP içinde kızgınlar kırgınlar olan çok sayıda partili oylarını tekrar Sayın Gürün’e verdiler. Ben de yazımın başında söylediğim gibi Muğla’da Osman Gürün başkan tekrar başkan olacak yazısını yazan tek gazeteci olduğumu da belirtir Muğla’mızın Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ tekrar başarılar diler tebrik ederim sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.