SAYIN GÖKBEL GÜZEL KONUŞMALARI İLE DÖKDÜRDÜ?

Bu haber 12 Eylül 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.546 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

CHP’nin eski milletvekilli Musa GÖKBEL 5 ay önce ani bir karar verip Muğla Büyükşehir belediye başkan aday adayı oldu. İlk işi CHP’nin üst düzey yetkilileri başta olmak üzere Muğla İl ve İlçe örgütlerinin de onayını alarak seçim stardı vermiş oldu. Sayın Gökbel aday adaylığını Muğla’da kalabalık bir partili önünde bende varım diyerek güzel bir konuşma yapıp partililerin gözünde güzel bir puan aldı.
Daha sonrada Muğla’nın İlçeleri beldeleri ve köylerinde vatandaşlarla konuşup Muğla Büyükşehir belediye başkanı olursa hizmetlerin en büyüğünü getireceğini vurguladı. Muğla Büyükşehir belediye başkan aday adayı Musa GÖKBEL ilk iş olarak da İl merkezinde General Mustafa Muğlalı iş hanında bir büro açıp, CHP seçmenine açmış olduğu bürosuna gelmesini sağladı.
Hal böyle olunca Sayın Gökbel’in CHP belediye başkan aday adaylık seçim bürosu vatandaşlar tarafından dolup taştığı görüldü. Hatta bu görüntüyü görenlerden biride ben olduğumu söylemek istiyorum. Bilindiği üzere Muğla’da hem Büyükşehir belediye başkanlığı hem de Muğla merkez Menteşe belediye başkanlığı için o kadar çok aday adayı var ki sormayın? Hepside yoğun bir çalışma içinde.
Geçtiğimiz pazartesi günü CHP genel başkan yardımcısı Adnan KESKİN CHP’nin 90.yılı olması nedeniyle Muğla’daydı. Kimi aday adayları Sayın Keskin’in gelmesinden memnun olurken kimi aday adayları ise memnuniyetsizlik içindeymiş. Acaba bu ne demek? Anlatmaya ne gerek var canım, anlayan anlamıştır. CHP genel başkan yardımcısı Adnan KESKİN CHP’nin 90.yıl kutlamalarına geldiğinde partinin gizli istihbaratlarından da Muğla CHP siyasetinde neler olduğunu azda olsa öğrenmiş ve donanımlı bilgiler almış. CHP İl başkanı Mustafa ÖZTÜRK’ün görüşmeleri ise daha değişik türdenmiş. Bakalım yarın ortaya neler çıkacak?
CHP İl örgütünde bu gizli gelişmelerden hiç haberi olmamış. Tabi bunun adı siyaset ya kim kimi kandırabilme bir yerlere gelme mücadelesi. Bunu da önümüzdeki günlerde Sayın Keskin’in yapacağı bir açıklama ile her şeyin güzel olacağa benzer. Onu da bekleyelim görelim. Kimler sevinecek kimler üzülecek.
Sayın Musa GÖKBEL için yazımı yazarken Sayın Adnan KESKİN’in Muğla’ya gelmesini de bu yazımın içine koymam gerekiyordu. Çünkü yazım yarına kalırsa hiç bir şey anlaşılamazdı. CHP’nin Muğla’daki 90.yıl kutlama töreninde İl başta olmak üzere tüm İlçelerin belediye başkan aday adayları buradaydı. Çarşı içinde bir kafeteryada kalabalık bir grup gördüm. Sayın Gökbel ve CHP’li bazı partililer vardı.
Yapılan sohbete katıldım. Aday adayı olan Musa GÖKBEL yapmış olduğu konuşmalarla Muğla’nın Büyükşehir belediye başkanı görünümünü veriyordu. Nasıl mı? Onu da anlatmaya çalışayım. Eğer ben Muğla Büyükşehir belediye başkanı olursam Muğla’nın çehresini tamamen değiştirip Ege’nin incisi haline getireceğim. O kadar fazla projem var ki sormayın. Tabi bunları gerçekleştirirken hep birlikte hareket ederek Muğla’mız adına tarih yazacağız dedi.
Sayın Gökbel’in konuşmalarından memnun olan CHP’liler biz seni milletvekilliğin döneminden tanıyoruz. Önceki yıllarda yapmış olduğun atak girişimleri belediye başkanı seçildiğinde de gerçekleştireceğine inanıyoruz dediler. CHP Büyükşehir belediye başkan aday adayı Musa GÖKBEL şahsıma göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederim. Bende siz seçmenimden almış olduğum güçle aday adayı oldum dedi ve konuşmasını sürdürdü.
Şimdiye kadar çok sayıda İlçe ve köylerde partililerimizle birlikte olup hoşça sohbetler ettim. Bugünden itibaren yine Muğla’nın dağlarında bayırlarında köylerinde Musa GÖKBEL alternatifliğini sunmaya çalışacağım. Herşey Muğla CHP’sinin başarısı için olacak. Yerel seçimlerde olsun, genel seçimlerde olsun Ak parti iktidarı gidecek Ak partili belediyelerde azınlıkta kalacak dedi. Sayın Gökbel’in bu konuşması sonrası kıraathanede bulunan çok sayıda CHP’li Musa GÖKBEL’i kutladıklarını gördüm. Ve bu vesile ile de Sayın Adnan KESKİN’in gelişi ile ilgili kısa da olsa alıntıları aktarmaya çalıştım.
NOT: Bilindiği üzere Yatağan CHP’sinde 8 tane belediye başkan aday adayları bulunmakta. Hepsi birer basın açıklaması yaparak seçmenin huzuruna çıktı. Yatağan belediye başkan aday adaylarından en son basın açıklamasını yapan Ali AKALP önceki gün CHP İlçe binası önünde kalabalık bir grup ve belediye başkan aday adaylarıyla birlikte olup güzel bir konuşma yaptı. Başkan aday adayı Ali AKALP binlerce bastırmış olduğu broşürünü köy gezileri yapıp dağıtmaya başladı. Bizde 7 başkan aday adayından sonra 8.başkan aday adaylığını açıklayan Ali AKALP’e başarılar diliyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.