SAYIN ERDOĞAN: MUĞLA’DA ZAFER BİZİM OLACAK

Bu haber 08 Temmuz 2013 - 9:47 'de eklendi ve 1.200 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Muğla’nın MHP milletvekili Mehmet ERDOĞAN bürokratlıktan geldiğinden mi bilinmez ama konuşma tarzlarıyla olsun, insanlara yaklaşımlarıyla olsun her gitmiş olduğu toplulukta ilginin en güzelini gören bir milletvekilidir. Sayın Erdoğan’la bir söyleşi yapalım dedik ve bu isteğimizi memnuniyetle kabul etti. Sayın Erdoğan’a Muğla Büyükşehir belediye başkanlığı için adınız geçiyor diye sorduğumuzda cevap olarak: Sayın KOCABIYIK ben Muğla’nın MHP milletvekiliyim. Muğla Büyükşehir belediye başkan adayı değilim. Partimiz içinde birçok değerli isimler var. Önümüzdeki günlerde bir açıklama yapıp müjdeli haberimizi vereceğiz dedi.
Muğla’nın MHP milletvekili Mehmet ERDOĞAN’ın TBMM’de çok sayıda soru önergesi verdiği bilinir. Verilen bu soru önergelerinin içinde Termik Santralinin özelleştirilmesi, Salihpaşalar maden ocağının özelleştirilmesi var. Ayrıca geçici orman işçilerinin kadroya alınması için hala uğraş vermekte. Daha buna benzer birçok soru önergesi veren Sayın Erdoğan, MHP genel merkezi çatısı altında yoğun çalışmaları olması ve son günlerde TBMM’de ki oturumlarda bulunması onu yorgun düşürmesine rağmen, azimli bir şekilde çalışma yapması Ankara MHP genel merkezinde olduğu gibi Muğla ve İlçelerinde de takdirle karşılanmaktadır.
İç işleri komisyon üyesi olan Muğla MHP milletvekili Mehmet ERDOĞAN yapılacak olan yerel seçimlerde MHP’nin büyük bir atak yapacağını, başta Muğla Büyükşehir belediyesi olmak üzere çok sayıda İl ve İlçelerde belediye başkanlıklarını kazanacaklarını dile getirdi. Deneyimli bir bürokrat olan Sayın Erdoğan Muğla’ya son günlerde yoğun çalışmalarından dolayı sıkça gelip gitmese de Muğlalı seçmenlerinin işlerini telefonla da olsa halletme işine gitmekte.
Sessiz görünümü, mütevazı bir kişiliği ile bilinen Muğla’mızın değerli milletvekili Mehmet ERDOĞAN’a söylemek istediğiniz son bir konu var mı diye sorduğumuzda Sayın Erdoğan şöyle cevap verdi: Sayın KOCABIYIK Türkiye’nin gidişatı ortada. Komşu ülkelerimiz büyük bir karışıklık içinde. Ülkemizde ise işsizlik başta göstermekte. Yurdun değişik yerlerinde her gün çeşitli olaylar oluyor. Ülkenin nasıl idare edildiğini görüyorsunuz. Bir an önce Ak parti iktidarının istifa etmesi gerekir. Ülkeyi kurtaracak sağdaki tek partinin de MHP olduğunu söylemek istiyorum. Bunu da önümüzdeki yapılacak olan yerel ve genel seçimlerde göreceğiz dedi Muğla’nın genç ve dinamik Milletvekili Mehmet ERDOĞAN.
SAYIN MEHMET ERDOĞAN’IN ÖZGEÇMİŞİ
MEHMET ERDOĞAN
Eğitim Durumu : Üniversite – Lisans
Mezuniyet : Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü
Meslek : Vali / Vali Yardımcısı
Görevleri : 24. Dönem Milletvekili – MUĞLA

Mehmet Erdoğan 1964 yılında Muğla-Ortaca ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ortaca ilçesinde tamamladıktan sonra 1981 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı ve 1985 yılında mezun oldu. Aynı yıl girdiği Kaymakamlık sınavını kazanarak 1986 yılında Edirne Kaymakam adayı olarak İçişleri Bakanlığında memuriyete başladı.1987 yılında yabancı dil eğitimi ve İngiliz idari sistemini yerinde görmek için bir yıl İngiltere’de bulundu.
Mehmet Erdoğan daha sonra sırasıyla Amasya-Göynücek, Bitlis-Güroymak, Elazığ-Baskil Kaymakamlığı görevlerinde bulunduktan sonra Artvin Vali Yardımcılığı ve Sarp sınır kapısı Mülki İdare Amirliği ve Kayseri-Pınarbaşı ve Ankara Kazan’da tekrar Kaymakamlık yaptı.2002 yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri olarak atandı.2009 yılında İzmir Vali Yardımcısı ve Adnan Menderes Hava Limanı Mülki İdare Amiri olarak atandı. Mehmet Erdoğan evli ve iki çocuk babasıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.