Saygın Bir Emniyet Müdürü Ali Özher

Bu haber 20 Nisan 2014 - 17:38 'de eklendi ve 1.962 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin KOCABIYIK

Bugünkü köşemizde siyasetten bir nebzede olsa uzak kalalım dedim. Yatağan’da 2,5 yıldan bu yana İlçe Emniyet Müdürlüğü görevini başarı ile yürüten Oğuz Kaan Akçal Muğla merkezde Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Yerine de 8 ay önce İlçe Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Emniyet Müdürü Ali Özher atandı. Yani Yatağan’da bir kan değişimi gerçekleşmiş oldu.

Emniyet müdürü Oğuz Kaan Akçal ile yardımcısı Ali Özher ilçede beraber olduğu süre içinde bir ağabey kardeş gibi görev yapıyorlardı. Her ikili birbirlerine itimadı olduğundan gözleri arkada kalmıyordu. Oğuz Kaan müdürün Ali Özher müdüre devir teslim sırasında bir ağabeyin bir kardeşten ayrılmasının üzüntüsü vardı. Yatağan Emniyet Müdürlüğü makamına oturan emniyet müdürü Ali Özher’in ilk işi personelini toplayıp bilgi alması oldu.

Yatağan Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından da çok sevilen ve sayılan Sayın Ali Özher ilçede 8 aydan bu yana görev yaptığı için vatandaşların çoğunu yakinen tanımış olması tabi bu da emniyet için ayrı bir gelişme. Bilindiği üzere Yatağan işçi potansiyelinin çok olduğu bir ilçe. GELİ ve YEAŞ işçileri zaman zaman yürüyüşler yapması sıkça Ankara yollarına çıkıp yollardan polis tarafından çevrilmesi anlayacağınız işçilerin her an her şey yapabileceği bir ilçe.

İşte yapılan bu bazı gelişmelerde dünün Emniyet Müdür Yardımcısı bugünün Emniyet Müdürü Ali Özher’in başarılı çalışmaları karşısında ilçede nahoş hadiselerin olmadığı görülmüştü. Şimdi yeni görevine başlayan Sayın Özher yeniden kolları sıvayıp Yatağan’ın huzurlu olması için personeline talimat vermiş bile. Kutluyoruz Sayın Müdürümüzü. Böylesine kalabalık bir nüfusu olan hareketli bir ilçede 60 polis görev yapmakta. Yani anlayacağınız polis sayısı az.

Başta Polis Karakol Amirliği olmak üzere diğer branşlarda çalışan polis personelinin eskiden nasıl daha özverili çalıştıysalar şimdi de daha zevkle çalıştıkları söyleniyor. Yatağan’ın yeni Emniyet Müdürü 15 yıldır Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde çalışmış olduğu yerler polis akademisi, uzun yıllar İzmir Bornova İlçesinde değişik yerlerde amirlik, uzun yıllarda Şanlıurfa’da amirlik, Birleşmiş Milletlere ait Milletler Arası Polis gücüne ait Kosova ve diğer yurtdışında görevlerde bulunmuş. 8 aydan bu yana da Yatağan’da görev yapan İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher ilçede kısa bir süre içinde de olsa kendisini sevdirmiş ve saydırmış bir müdür olarak kendisini kabullendirmiş. Görüşünü almak istediğimiz Yatağan Emniyet Müdürü Ali Özher bilgi vermekten kaçınırken, “Bundan böyle önceden olduğu gibi çalışmalarımıza daha hız verip Yatağan halkının huzurunu sağlamaya çalışacağız. Yatağan’ın insanının tümü iyi niyetli. Bizde karşılığını iyi niyetle vermeye çalışacağız. Bundan böyle bende Yatağanlı oldum” dedi. Bizde ne söyleyelim. Yatağan’da böylesine güler yüzlü iyi niyetli çalışkan her şeyden önce halk adamı olan emniyet müdürü Ali Özher’e yeni görevinde başarılar dileriz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.