Satranç kupası finalistleri belirleniyor

Bu haber 06 Ekim 2015 - 9:59 'de eklendi ve 532 kez görüntülendi.

SATRANÇ KUPASI FİNALİSTLERİ BELİRLENİYOR MUĞLA CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASI ORTACA FİNALİSTLERİ BELİRLENDİ. MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TURİZM GENÇLİK VE SPOR DAİRE BAŞKANI ALİ İNAN; ‘’BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK SATRANÇ SPORUNUN YAYGINLAŞMA İÇİN DESTEK VERİYORUZ’’Satranç kupası finalistleri belirleniyor

Muğla Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası ortaca finalistleri belirlendi.

Metin Karakoç

Muğla Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet kupası satranç turnuvası Ortaca ilçe seçmeleri sona erdi.
3-4 Ekim tarihlerinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası Ortaca İlçe Seçmeleri, 4 kategoride ve 26 sporcunun katılımıyla Ortaca Bahçelievler çok amaçlı salonunda yapıldı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin sponsor olduğu turnuva Türkiye Satranç Federasyonu Muğla İl Temsilciliği ile birlikte yapıldı. Turnuvanın başhakemliğini Ortaca İlçe Temsilcisi Cengiz Şatır yaparken, turnuva yönetimini Hasan Güneş, Duygu Güneş ve Halil Dal yaptı.
Ortaca İlçe Elemeleri sonunda Kategorilerinde ilk beş sıralamada yer alan sporculara madalya verilirken; sporcular 24-25 Ekim tarihlerinde Muğla’da yapılacak olan finallere gitme hakkı elde etti.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Daire Başkanı Ali İnan, hedeflerinin satranç turnuvasını geleneksel hale getirmek olduğunu ifade etti. İnan; ‘’Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Daire Başkanlığınca organize edilen Cumhuriyet kupası satranç turnuvası tüm ilçelerimizi kapsayacak şekilde 13 ilçemizde 3 Ekim itibari ile başladı. Seçmelerin başladığı ilk ilçelerimiz Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, Fethiye ve Seydikemer ilçelerimizdi. Küçükler, minikler, yıldızlar ve gençler kategorisinde turnuvamız tamamlandı. Dereceye giren sporcularımıza madalyalarını taktim ettik. Burada ilk 5’e giren sporcularımız 24-25 ekimde yapılacak olan final müsabakalarında yarışacaklar, il birincisini belirleyeceğiz. Bu turnuvayı Büyükşehir Belediyesi olarak ilk defa düzenliyoruz. Amacımız satranç sporunun ilimizde yaygınlaşması için Büyükşehir Belediyesi olarak destek vermek, bu noktada Muğla Satranç Federasyonu il temsilcisi ile birlikte ortak organizasyon yaptık. Muğla Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün desteği ile bu turnuvamızı geleneksel hale getirmek istiyoruz’’ diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.