Şaşırtan savunma

Bu haber 23 Haziran 2018 - 1:09 'de eklendi ve 528 kez görüntülendi.

Fethiye ilçesinde bulunduğu açık cezaevinden firar ederek bir alışveriş merkezi önünde eşini döner bıçağı ile yaralayan sanığın yargılanmasına devam edildi. Sanık O.A., “Eşim çocuklarıma bakmıyordu” diye kendini savunurken, mağdur M. A. ise bu iddiayı yalanladı.


Fethiye Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya “kasten öldürmeye teşebbüs” ve “yaralama” suçlarından yargılanan tutuklu sanık O. A. ile yakınları, eşi M. A, avukatlar ve M.A. desteklemek için gelen Fethiye Kadın Platformu üyeleri katıldı. Ayrıca alışveriş merkezi önünde olayı görerek O.A.’yı durdurmak için ayağı yaralanan Müşteki Serap Naktan’da mahkeme de olayı anlattı.
Naktan, olay anında O. A.’nın eşine “Çocuğu bırak. Bırakmazsan seni de çocuğu da öldürürüm” dediğini belirterek, “Ardından eşine ağır hakaret ve küfür etti. Ben sanığa müdahale etmeseydim döner bıçağıyla eşine vurmaya devam edecekti. Sırtından sarılarak engel olmaya çalıştım. Bu sırada yaralandım.” ifadelerini kullandı.
Söz verilen O. A, eşiyle çocuklarına bakmadığı için tartıştığını savundu. Erkekliğine ve babalığına laf söylendiği için gözünün döndüğünü anlatan O. A, tutuksuz yargılanmak istediğini dile getirdi. M.A. ise eşinin iddialarını yalanladı.
Mahkeme heyeti, sanık O.n A’nın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı eksikliklerin giderilmesi için erteledi.
Adliye çıkışında Fethiye Kadın Platformu üyeleri, M. A’ya destek gösterisi yaptı.
Olayın Özeti
Melek A.2013’ün Ağustos ayında henüz lise öğrencisiyken, ailesinin rızası olamadan kaçarak, restoranlarda garsonluk yapan O. A. ile evlendi. Çiftin 2015’te A.A. isimli kız, 2016 yılında ise A.M.A. ismini verdikleri erkek çocukları dünyaya geldi. Çift şiddetli geçimsizlik nedeniyle zor günler geçirirken, O. A. 2012’de işlediği belirtilen bir suçtan dolayı, , 2.5 yıl hapse mahkum edildi. Oğulcan A., Seydikemer Eşen T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’na gönderilirken, M. A. ise boşanma kararı aldı. 12 Mayıs 2017’de O. A. açık cezaevinden firar ederek çocuklarını görmek için bir alışveriş merkezi önüne M.A.’yı çağırdı. 19 Mayıs 2017 tarihinde Çocukları 1 yaşındaki A.M.A ve 2 yaşındaki A.A. ile birlikte alışveriş merkezinin amfi bölümüne gelen M. A., O. A. ile buluştu. İddiaya göre önce çocuklarını seven O. A., daha sonra M. A.’ya hakkında dedikodular olduğunu belirterek saldırıya geçti. M. A.’nın sol bacağına darbeler indiren öfkeli kocayı Serap Naktan isimli bir kadın durdurdu. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.