Sarıkamış şehitleri anıldı « Hamle Gazetesi

Sarıkamış şehitleri anıldı

Bu haber 05 Ocak 2015 - 0:24 'de eklendi ve 673 kez görüntülendi.

sarikamissssMuğla’nın Menteşe İlçesinde 7’den 70’e binlerce vatandaş Sarıkamış Şehitleri’nin 100’üncü yılını anmak için ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüş yaptı.
Haber Merkezi

Sarıkamış şehitlerinin 100’üncü yıldönümü anma etkinliği için Muğla’nın Menteşe İlçesinde binlerce vatandaş bir araya geldi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen organizasyonda Vali Amir Çiçek, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Necdet Koparan, Rektör Vekili Prof. Dr. Bayram Akça, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürü Bekir Çeker, öğrenciler, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Yürüyüş öncesi Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi. Sarıkamış Şehitlerini anma töreninde konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek, Allahuekber dağlarına çıkarken, arkasında bıraktıkları eşlerini, çocuklarını düşünmeyen, sadece bayrağını ve vatanını düşünün şehitleri minnetle her zaman andıklarını söyledi. Çiçek, “Sarıkamış tarihin altın harflerle yazdığı bir destandır. Allah’a şükür bu şehitlerimizi unutmayan böyle gençlerimiz var. Bundan 100 yıl önce olduğu gibi, bugün de yarın da vatanımızı ve bayrağımızı korumak ve bu değerlerimizi yok etmek, bölmek isteyenler olacaktır. Ama bizlerin içindeki o Sarıkamış ruhunu yaşatan gençlerimiz olduğu sürece şer güçlere asla fırsat vermeyeceğiz. Sıcaklığın eksilerin altında olduğu o destanı yazan Muğlalı, Diyarbakırlı, Edirneli, Mersinli, Erzurumlu ecdatlarımızı bir araya getiren ve Sarıkamış Destanının yazılmasına canları pahasına vesile olan aziz şehitlerimizi saygıyla anıyor, ruhları şad olsun” dedi.
Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından yaklaşık 4 bin kişilik topluluk ellerinde Türk bayrakları ile Recai Güreli, Abdi İpekçi, Hasan Ercan ve İsmet Çatak Caddesi üzerinden Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünde yürüyüşü sonlandırdı. Yürüyüş sonrası Atatürk Salonu önünde katılımcılara lokma ikram edildi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.