SARÇED’de mavi bayrak bilinçlendirme etkinlikleri

Bu haber 04 Ağustos 2015 - 19:34 'de eklendi ve 596 kez görüntülendi.

sarced56165516651Muğla’nın Ortaca İlçesi Sarıgerme Mahallesi’nde SARÇED Plajı’nda mavi bayrak bilinçlendirme projesi kapsamında etkinlikler düzenlenecek.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan, Ortaca Belediyesi, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı ve Sarıgerme Eğitim Derneği tarafından desteklenen plajlarda mavi bayrak bilinçlendirme projesi etkinlikleri 06 Ağustos Perşembe günü başlıyor.
Etkinlikler kapsamında SARÇED Plajı’nda bilgilendirici broşür dağıtımı, izmarit toplama, iki dakikada plaj temizliği, kırmızı yeşil pankart oyunu, ödüllü plaj spor oyunları, anket çalışmaları, uçurtma uçurulması, yüz boyaması ve deniz dibi temizliği yapılacak.
SARÇED Denetleme Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Yaz ayları boyunca plaj ve deniz kirliliğini engellemek, ayrıca plaj kullanıcılarının plaj kirliliği hakkında bilgilendirilmeleri, plaj kirliliğinin engellenmesine karşı oluşacak bilincin çeşitli aktivitelerle oluşturulması amaçlanmaktadır. Sadece plaj kullanıcılarının değil aynı zamanda yerel yönetimler, bölge halkı ve bölge esnafının konu hakkında dikkatini çekmek ve sürdürülebilir bir çevre için kalıcı bilincin oluşturulması amaçlanmaktadır. Gönüllü katılımcılar ile proje etkinlikleri yapılacaktır. Çevre bilinci turizm için çok önemli bir unsurdur. Sürdürülebilir turizm anlayışını oluşturabilmek, ancak çevre bilinci ile gerçekleşebilir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.