Şanslı balıkçının oltasına 60 kiloluk orkinos takıldı

Bu haber 29 Mayıs 2015 - 22:15 'de eklendi ve 650 kez görüntülendi.

sanlibalıkci65615351Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde balıkçılıkla uğraşan Ahmet Çetin’in oltasına 60 kilogram ağırlığında ve 2,5 metre boyunda orkinos balığı takıldı.

Haber Merkezi

Bodrum’a bağlı Selimiye Mahallesi’nde oturan ve geçimini balıkçılıkla sağlayan Ahmet Çetin, Teknesiyle Hisarönü körfezinde ava çıktı. Balıkçı kıyıya yakın atığı oltasına büyük bir ağırlığın takıldığını fark etti. Oltaya takılan Balığın Orkinos olduğunu fark eden Çetin, balığı kendisiyle avlanmaya gelen eşinin yardımıyla kıyıya güçlükle çıkarttı. Orkinos’un 60 kilogram ağırlığında ve yaklaşık 2,5 metre boyunda olduğu tespit edildi. Çetin, oltasına daha önce de 250 kiloluk camgöz cinsi köpekbalığı takıldığını belirtti. Şanslı balıkçı Orkinos’u, 2 bin liraya bölgenin ünlü balık restoranlarından birine sattı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Müşteba KARAMANOĞLU 30 Mayıs 2015 / 01:28

Rasgele deniz ne verirse balıkçı ona razı gösterir …
Yıllar önceydi Akyakada merhum Rahmetli Mehmet ağbimiz vardı ismi Levrek Mehmet ağbi idi ismi böyle büyük balık yakalamaktan kalmış
Şimdi Muğla sanayisinde oto tamir servis hizmeti yapan Mustafa ÖZSOY Babası ..
levrek ne kada rbüyük çıkardı denizden bilmem fakat Mehmet ağbi anılarında şöyle derdi ..Balık o kadar büyükmüşki üstü bezle örtülü olduğundan kuzu sanarlarmış o kadar büyük balıkalr tutarmış ..
90 ,lı Yıllar bir Kurban bayramında fotoğraf çekildik ..Fotoğraf çekildikten tam bir yıl sonra güneş çarpmasına müteakip sanırım beyin kanaması geçirip vefat ediyor ..
Allah rahmet eylesin yaad etmiş olduk LEVREK MEHMET Ağbimizi ..
Orkınos yakalayan arkadaşımızda şanslı imiş ağlara gelmeyen tutulamayan büyük bir balık hem kendisi kazanmış hemde balık restaurant sahibi bol şanşlar …