Sanık Seymen: Darbeden haberim vardı

Bu haber 22 Temmuz 2017 - 2:17 'de eklendi ve 716 kez görüntülendi.

Marmaris baskını davasında mahkeme heyeti ara karar öncesi sanıkların tahliye ve ek süre taleplerini dinledi. Duruşmada söz alan ÖKK tim komutanı eski Binbaşı Şükrü Seymen, darbeden haberinin olduğunu söyledi.
Kadir Tamer
Sanıklardan eski Üsteğmen Haydar Murat Özden, “Suçun iki unsuru vardır. Benim açımdan suçun manevi açıdan dosyada bulunmadığı ortadadır. Tanıklar, ilgili uçuş için görevlendirmenin yasal olduğunu beyan etmiştir. Cep telefonu Zeki Göçmen’in verdiği talimat ile kapalı durumda idi. Bu uçuşun neye hizmet ettiğini bilmeyenler, iyi bir subay olduğum için kapattığımdan bellidir. Bir senedir iyi subay ve iyi bir pilot olduğum için tutukluyum. İkinci oğlum ben cezaevinde iken doğdu. Oğlumu 9 ayda toplam 4 saat gördüm. Ailem hak etmediği bir durumu yaşıyor” diyerek tahliye ve ek süre talebinde bulundu.
‘Raporlar Sahte’
Eski Binbaşı Şükrü Seymen de ek süre talep ederek “Dosyalar çok fazla. Adil bir yargılama yapılıyorsa ek sürenin uygun olarak verilmesini talep ediyorum. Şehit Mehmet Çetin ile ilgili olarak hiçbir mermi bir insanın ayağını bu şekilde yapamaz. Kendimizi ispat etmemiz için taleplerimiz reddediliyor. Helikopterde çok sayıda mermi var ve bunların arasında benim ateş ettiğime dair rapor var. Benim bulunduğum bölgede helikopter ile açı farkı var. O ateşi yapmam için helikopterin diğer tarafına geçmem gerekir. Bizim ne yapmamız isteniyor. Yaptığım şeyi inkâr etmiyorum. Darbeden haberim var mıydı? Evet vardı. Ama ben helikoptere ateş etmedim. Bu raporlar sahte. Bu ülke düzmece raporlar ile Balyoz ve Ergenekon’u gördü. Kumpas davaları gibi bu dava da geri dönecek ve 4 yıl sonra burada başkaları yargılanacak” dedi.
Sönmezateş’le Tartışma
Sanıklardan eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş ise 3 ayrı davada yargılandığı için dosyaları inceleyemediğini söyledi. Sönmezateş’in “Sizin ne karar vereceğinize iddiaya girerim” sözlerine tepki gösteren Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, “Valla girelim iddiaya. Biz halen ne karar vereceğimizi bilmiyoruz. Halen savunmalar alınmadı. Yargılamamıza devam etmek zorundayız. Bunun için çaba gösteriyoruz. Kararı biz bile bilemezken siz nasıl bileceksiniz?” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.