SANDIKTAN ÇIKMAK YETERLİ DEĞİL MİŞ

Bu haber 11 Temmuz 2013 - 9:53 'de eklendi ve 826 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Bir gün söylediklerini ertesi gün yalıyorlar. Bu sözleri, 27 Mayıs ihtilalinden evvelde söylüyorlardı, ihtilal den sonra özellikle 1961 anayasası yapılırken ağızlarına sakız ettiler.
(Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir) Anayasanın değiştirilemez maddesi olduğunu her zaman Atatürk’ü hatırladıkça söyleyen kendileri olduğunu unuturlar. Nitekim bu günlerde gene saçmalıyorlar. Bu hususta deneyimlidirler. 27 Mayıs’ta, 12 Mart’ta, 28 Şubat’ta hep olayların içinde oldular ve sonunda da iktidar onlara idi. Fakat şimdi, eski çamlar bardak olmadı mı? Kimden ihtilal bekliyorlar. Dışarıdan Ülke aleyhine destek olabilecek olanlar olsa bile, CHP içinde başbakan olabilecek kim var? Düzenin yıkılması gerçekleşse hâşa, teşvik edenlerden size ancak gene düşmanlık gelir. Ekonomiyi kökten hiç bilmeyen bir parti ne yapabilecektir? Her iktidar oluşunda Hıristiyan ve Yahudi’nin pençesine girenlerin, kullandığı askerler şimdi sizin ceremenizi çekiyorlar.
Mısır olayını bazıları bizde de olmasını ister vaziyettedir. Yalnız ilk konuşmasında Muhalefet Liderimiz kınamıştır. Sandıkla gelen sandıkla gitmeli gibi altın sözler onunda ağzından çıkmıştır. Ama genel olarak büyük yanılgı içine girenlerin yanında Genel başkan yardımcısı Gürsel Tekin pek yanlış yapmıyor. En azından ben öyle düşünüyorum.
Aslında çok büyük yanılgı değilse, gezi olayından beri kimler neler söyledi diye hatırladığımızda, iktidara en yakın olması gereken bir parti yetkililerinin hiç ağızlarına bile almamaları gereken yanlışlar yaptılar. Dünya medyasına mesaj verilen sözler ve haber özeti; Evvela Gezi olayı içinde 25 milletvekili var. İkincisi Genar’ın araştırması da çok açık. Bu araştırmaya göre, eylemcilerin yüzde 74’ü geçen seçimlerde CHP’ye oy vermiş. Önümüzdeki seçimlerde oyunuzu hangi partiye vereceksiniz? sorusuna ise eylemcilerin yüzde 64’ü gene CHP diyor. Zaten biliniyordu, şimdide birçok suçüstü delil ortaya çıkmıştır. CHP bütün gücü ile Alevi vatandaşları kullandı. İlk başlardaki temkinli hali birden ihtirasa, iktidarı ele geçirme hevesine dönüştü.
Gezi olaylarına CHP katkısına gösteren verilerde var: Mesela,
Hüseyin Aygün; Taksimde 500 ölü ve yaralı var.
Sencer Ayata, Gösteriler CHP’li.
Levent Gök; ( Polise ağır küfürler.)
Süheyl Batum; “(Polise) Ak İtler.”
Umut Oran ; Sokağa çıkamayacaksınız.
Adnan Keskin; “ Bir kız panzerin altında kaldı”
CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu; “Saldıracağız ve Hükümeti yıkacağız” dedi. Daha ne gibi delil gerekiyor?
YÜRÜYENLER; BÜLENT ARINÇ’TAN NELER İSTEDİ?
Başbakan yurt dışında iken, Bülent Arınç’ı ziyaret eden Gezi Parkı tertipçileri eylemlerini bitirmek için şu şartları koymuşlardı.
1- Gezi Parkına topçu kışlası yapılmasın
2- AKM yıkılmasın
3- Boğa’za 3. Köprü yapılmasın
4- Hava limanından vazgeçilsin
5- Kanal İstanbul’dan vazgeçilsin
6- Nükleer enerji santralları kurulmasın
7- Suriye Politikası değiştirilsin
8- Kentsel dönüşüme son verilsin.
Evet masum çocuk denilenlerin gerisindekiler bu şartları kimin için istemiyorlar acaba? Almanlar için mi? İngilizler için mi? Fransızlar için mi?
Yahudiler için mi? Yoksa Rusya için mi? Umarım Türkiye için değildir.
Bunlar bağırmakla suçsuz mu olabilecekler acaba? Eğer kendileri içinse zaten bitmişlerdir.Dıştaki bize iki türlü görünen kalleş ülkeler için ise, gene bitmişlerdir. Bunun çaresi yok.
Her türlü melaneti yapıyorlar, kendi yaptıklarını başkalarına mal etmeye çalışıyorlar.
Sanırım artık son duraktalar…
Merhum Atatürk, mümkün olsa da bunların bu halini görseydi, hemen İstiklâl mahkemesini kurardı. Asardı bunların çoğunu asardı….

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.