Sandıkta GÜVEN tazeledi

Bu haber 13 Ocak 2014 - 8:51 'de eklendi ve 1.203 kez görüntülendi.

yiyecekmaddeleri12561615615Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası’nın 8’inci kongresi Konaklatı İskender Alper Kültür Merkezi’nde yapıldı. İki liste halinde gidilen kongrede mevcut başkan Güven Akarken üyelerden aldığı 301 oyla görevine kaldığı yerden devam etti. Seçim sonrasında üyelere kısa bir konuşma yapan Güven Akarken, “Seviyeli bir seçim gerçekleştirdik. Oy verende vermeyen tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu seçimden kazanan odamız olmuştur” dedi.
Berna Uçar
Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası’nın 8’inci kongresi Konaklatı İskender Alper Kültür Merkezi’nde yapıldı. İki liste halinde gidilen kongrede mevcut başkan Güven Akarken üyelerden aldığı 301 oyla görevine kaldığı yerden devam etti. 928 üyesi bulunan odanın seçimine Muğla Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yusuf Kayacık, Milas Gıda maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Sezgin, BBP Muğla Büyükşehir Adayı Harun Akın ve üyeler katıldı.
Yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporlarının okunmasının ardından odanın kurucu eski başkanlarına, en eski üyelerine ve yeni hizmet binası yapımında emeği geçenlere plaket verildi.
Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası seçimlerinde mevcut başkan Güven Akarken ile Seyfettin Ölmez aday oldu. İki liste halinde gidilen seçimlerde Güven Akarken üyelerde 301 oy rakibi Seyfettin Ölmez ise 142 oy aldı.
Başkan adaylarından Seyfettin Ölmez yaptığı konuşmada oda üyesi esnaflar için yapacakları hizmetleri aktardı. Ölmez, “Esnafımız büyük marketlere karşı yeteri derecede rekabet edemiyor. Bu konuda çalışmalar yapacağız. KOSGEB ile irtibata geçerek KOSGEB kredilerinden yararlanmalarını sağlayacağız, oda üyelerimizin indirimli alışveriş yapmalarını sağlayacağız, esnaf üyelerimizin çocuklarına burs imkanı sağlayacağız” dedi.
Mevcut Başkan ve Başkan adayı Güven Akarken Seyfettin Ölmez’in bazı açıklamalarına tepki gösterirken, “Odamız son 4 yıl içinde kurumsallaşmış bir oda haline geldi. Göreve gelirken sözünü verdiğimiz yeni hizmet binamızı oda üyelerimizin de katkıları ile hizmete açtık. Haftanın belirli günlerinde değil, her gün üyelerimizin yanında olarak sorunlarını dinledik. Bugüne kadar yüzlerle ifade edilen esnafımız KOSGEB kredilerinden yararlanmış, bundan sonra yararlanmaya devam edecektir. Odamız, Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşu yasasına tabi olup, hangi işlemden ne kadar ücret tahsil edileceği yasalar ile belirlenmiştir. Bunun dışında yasal olmayan bir ücret talep etmemiz mümkün değildir. Ben yukarıdan birilerinin değil, Muğlalı esnafımızın adayıyım. 4 yıllık görev süremizde yaptığımız tasarruflar toplamı 400 bin lira civarında. 50 yılık tarihinde olmayan kendi binamızı aldıktan sonra bundan sonra artık öncelikli hizmetimiz basit usul muhasebe kayıtları, okuyan başarılı öğrencilere burslar vermek, talep olması durumunda ücretsiz kurslar düzenlemek olacaktır” dedi.
Konuşmaların ardından oy kullanma işlemlerine geçildi. Saat 17.00’deoluşturulan iki sandıkta oy kullanma süresi sona erdi. Seçimde 928 üyesi bulunan Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası üyelerinden 443 üye kullandı. Mevcut başkan Güven Akarken, üyelerden aldığı 301 ile başkanlık görevine devam ederken rakibi Seyfettin Ölmez ise 142 oy aldı. Üyelerden aldığı oy ile görevine kaldığı yerden devam eden Güven Akarken, seçim sonrasında yaptığı konuşmada, “Seviyeli bir seçim gerçekleştirdik. Oy verende vermeyen tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu seçimden kazanan odamız olmuştur. Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Her zaman üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
301 oyla güven tazeleyen Güven Akarken’in yeni yönetimi şu isimlerden oluşuyor:
“Ali Türker, Nafiz Sarıoğlu, Süleyman Kaya, Mevlüt Özdemir, Taşkın Akpınar, Tuncay Baydur, Hüsamettin Kocabıyık, Eray Altındal. Denetim Kurulu: Zafer Demircan, Hakan Dal ve Halit Doğan Koç.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.